23 Haziran 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 03.03.2023 19:08 | Son Güncelleme: 03.03.2023 19:38

Kemal Kılıçdaroğlu: Ben bu saatten sonra değişmem, sofra büyüyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarının ardından Twitter hesabından videolu paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu “Ben bu saatten sonra değişmem. Sofra büyümek zorunda” dedi
Kemal Kılıçdaroğlu: Ben bu saatten sonra değişmem, sofra büyüyecek

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in açıklamaları sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Twitter'da yeni bir paylaşım yaptı. Twitter hesabından video eşliğinde açıklama yapan Kılıçdaroğlu şu sözleri kaydetti:

Soframız gittikçe genişledi

"Sevgili halkım, biz bu yola çıkarken hep Halil İbrahim sofrasından bahsettik. Çünkü bu sofraya bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekir dedim. Yoksa bu ülke iflah olmaz dedim. Türkiye'nin bütün renklerini birleştire birleştire kazanmak için yola çıktık. Soframız böylece gittikçe genişledi. Çünkü amaç sadece sarayı göndermek değildi. Amaç yeni ve güzel bir Türkiye oluşturmaktı. Bu sofraya o oturmasın, bu oturmasın diyerek bu ülkeyi toparlayamayız. Birilerini hor görerek Türkiye'yi değiştiremeyiz. 20 senedir bunu yaşıyoruz zaten. Erdoğan gitsin ama Erdoğanizm gelsin, bu da olmaz.

Tarihi sorumluluğumuz var

Tarihi sorumluluğumuz var bizim. İttifakımızın diğer ortakları medyaya çıkıp hakaretler etmiyor, ittifaka zarar veren demeçler hiç vermiyor. Hiçbirinin ittifak içinden oy devşirmeye çalıştığını da görmedim. Sürekli aynı olgular, birbirini tekrar eden hamleler... Biz ülkeyi siyasal operasyonlarla yönetmeye talip olmayacağız. Hepimizin sorumluluğu var ve sorumlu davranacağız.

Ben bu saatten sonra değişmem

Bana gelince... Ben bu saatten sonra değişmem. Ben birleştiririm, birleştirmeye de devam edeceğim. Sofra büyümek zorunda. Bunu da kimse durduramaz. Bu sofrada siyasi oyunların, nezaketsizliğin, Erdoğan dilinin yerinin olmaması gerekirdi. Bu sofraya oturanlar böyle oturdu. Kalkan da ancak bu sebepten kalkacaktır. Umudu ne için bir araya geldiğimizin farkındalığıyla sakin olmamız, bu sofraya herkesi davet etmemizdir. Birilerinin kalkması yerine tüm renklerin oturmasını sağlamamızdır. Bunun için ne ben ne de partimdeki yol arkadaşlarım herhangi bir gerginliğe izin vermeyeceğiz, alet olmayacağız.

Biz sorumlu davranmaya devam edeceğiz

Biz sorumlu davranmaya devam edeceğiz. Kimseyi geride bırakmayacağız. Türkiye'nin tüm vatandaşları bu sofraya davetli olacak. Halkımız kaygılanmasın. Biz her şekilde Erdoğan'ı da Erdoğan'ın propaganda makinesini de yeneriz, yeneceğiz, emin olun, yeneceğiz."