15 Nisan 2024, Pazartesi
Haber Giriş: 26.04.2023 15:48 | Son Güncelleme: 26.04.2023 15:56

Kemal Kılıçdaroğlu: Çankaya Köşkü'ne gideceğim

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Afyonkarahisar mitinginde "Benim öyle Saraylarda oturmak gibi bir derdim de yok. Gazi Mustafa Kemal'in Çankaya Köşkü var oraya gideceğim. Onlar için yandaş var benim için vatandaş var" dedi
Kemal Kılıçdaroğlu: Çankaya Köşkü'ne gideceğim

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Afyonkarahisar'daki seçim mitinginde konuştu. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar

 • Güzel bir yerdeyiz, kadim bir şehirdeyiz. Sevgili gençler ilk sözüm sizlere; ilk oylarını kullanacak gençlerin sayısı 42 bin 360 kişi. Şimdi gençler demokrasiden, adaletten, haktan, hukuktan, kul hakkını savunanlardan yana mısınız? O zaman sizden bir söz istiyorum. Sandığa gidip oy kullanacaksınız. Benim de size bir sözüm var; başınızı asla öne eğdirmeyeceğim.
 • Sizin hayalleriniz neyse tamamını gerçekleştireceğim. Gençler büyük sıkıntı çektiğinizi biliyorum. Üniversiteden mezun oluyorsunuz, iş bulamıyorsunuz. Sınava giriyorsunuz, kazanıyorsunuz, mülakatta hakkınız yeniyor. Bütün bunları çözeceğiz. KPSS'ye gireceksiniz, mülakatı bitireceğim, kim kazandıysa o girecek.
 • Şeker fabrikalarını sattılar. Geleceğim, o şeker fabrikasını alacağız ve yeniden Afyonluların hizmetine sunacağız. 34 yıl sonra Türkiye şekeri ithal etti. Sadece şekerle kalmadılar. Memleketi yabancılar doyurmaya başladı. Bir de milliyetçiyiz diyorlar. Batsın sizin milliyetçiliğiniz. Milliyetçi olan kendi ülkesine yatırım yapar.
 • Londraya gittim. Hepsi lüks içinde yaşıyor. Ben onları bilmiyor muyum? Gittiler New York'a 35 katlı gökdelenler yaptılar. Sanıyorlar ki; Bay Kemal bunları görmeyecek. Gökdelenin önünde konuştum. O gökdelene harcanan paraları; Londra'ya kaçırdıkları parayı son kuruşuna kadar getireceğim. Bu millete vereceğim.
 • Sanıyorlar ki Bay Kemal bunları görmeyecek. 5'li çeteler diyor ki; 'Acaba Kılıçdaroğlu'nun ayağını nasıl kaydırırız. Bu adam Cumhurbaşkanı olmasın.' Bunun için her türlü iftiraları atıyorlar. İnanmayın.
 • Bir özelliğimi söyleyeyim; kul hakkı yemem, yedirmem. Benim öyle Saraylarda oturmak gibi bir derdim de yok. Gazi Mustafa Kemal'in Çankaya Köşkü var oraya gideceğim. Onlar için yandaş var benim için vatandaş var.
 • Size namus sözüm var, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek. Hiç kimsenin yoksulluğunu afişe etmeyeceğiz. Hiç kimse namerde muhtaç olmayacak.
 • Rapor yayımlandı 60 okul depreme dayanıklı değil. Afyon'da 60 okul neden yapmıyorlar. Beşli çeteye yapıyorlar. 21 yılda götürdükleri 418 milyar doları son kuruşuna kadar millete vereceğim.
 • Mütedeyyin kardeşlerime seslenmek istiyorum, kul hakkı yiyenlere Allah aşkına oy vermeyin, günaha ortak olmayın. Kul hakkı yiyenlere oy verecek misiniz? Oyu bizim inançlarımızı sömüren insanlara vermeyeceğiz.
 • Sinan Ateş ile ilgili pankart açıldı. Sinan Ateş'in hakkını, hukukunu savunacağız. Hiç kimse endişe etmesin. Ankara'nın göbeğinde ateş edeceksin, bir kişiyi öldüreceksin, dosyası gizli! Niye gizli kardeşim! Failleri bulacağım, hepsini yargıya teslim edeceğim.
 • Dışarıdan mal, mülk sahibi oluyorlar. Onlar kendi evlatlarını, çocuklarını paralı askerlik yaptırdılar. Bu kardeşinizin oğlu ne yaptı? Gitti, şerefli ordusunda askerlik yaptı. Benim param yok muydu? Vardı. Ama siyasetçinin topluma örnek olması lazım.