25 Mayıs 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 04.05.2023 13:21 | Son Güncelleme: 04.05.2023 13:47

Kılıçdaroğlu mavi tikini neden kaybetti?

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçime 10 gün kala Twitter'daki mavi tikini kaybetti
Kılıçdaroğlu mavi tikini neden kaybetti?

Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanı adayı olarak yola çıkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabında dün kapak ve profil fotoğraflarında değişikliğe gidildi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyah tonlarının kullanıldığı kapak ve profil fotoğrafları kullanıcılar tarafından eleştirildi. Kılıçdaroğlu'nun aydınlık günler vadettiği seçim kampanyasında siyah beyaz fotoğrafların kullanılması danışmanlarının da eleştirilmesine neden oldu.

Bu eleştirilerin ardından Kemal Kılıçdaroğlu'nun kapak fotoğrafı aynı kalırken profil fotoğrafı renkli hale geri getirildi. Ancak iki defa yapılan değişiklik Twitter'da kural ihlaline neden oldu. Kemal Kılıçdaroğlu, bu hatayla seçimlere 10 gün kala mavi tikinden oldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da 1 Mayıs'ta İstikbalin Yüzyılı Tanıtım Programı'nda pilot montu ile çekilen fotoğrafını sosyal medya hesaplarında profil fotoğrafı yapmıştı.