25 Mayıs 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 03.05.2023 15:27 | Son Güncelleme: 03.05.2023 15:47

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu: Kul hakkı yiyene oy vermeyin

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçadaroğlu Sinop mitinginde açıklamalarda bulundu. "Sizden tek bir şey istiyorum" diyen Kılıçdaroğlu, "Kul hakkı yiyene oy vermeyin" dedi
Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu: Kul hakkı yiyene oy vermeyin

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Sinop'ta düzenlenen mitingde konuştu. Kılıçdaroğlu, "Sizden sadece bir şey istiyorum. Allah rızası için kul hakkı yiyene oy vermeyin" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

  • Boyabat'a beşinci kez geliyorum. Boyabat'ta oylarımız düşük. Peki kabahat kimde? Kabahat bizde. Sizden sadece bir şey istiyorum. Allah rızası için kul hakkı yiyene oy vermeyin. 
  • Alın teri dökenlerin hakkını alamadıklarını biliyorum. Ben buranın çeltiğini de o tarlalarda çalışanları biliyorum. Yeteri kadar kazanamadıklarını biliyorum. Yeteri kadar hak ettikleri ücreti alamadıklarını biliyorum. Alın teri dökenlerin hakkını alamadıklarını biliyorum.
  • Gençler size sözüm var. Torpili bitireceğim. Sandığa gidip oy kullanacaksınız. Devletin dini adalettir. Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz. Adaletin olmadığı yerde bereket olmaz. Adaletin olmadığı yerde beşli çeteler cirit atar. Adaletin olmadığı yerde uyuşturucu mafyaları koşar, eğlenir, gezer ve bizim küçük evlatlarımızı zehirlerler. Benim sözüm var beşli çeteleri de uyuşturucu baronlarını da bu ülkeden göndereceğim.
  • Bana soruyorlar diyorlar ki niye soğanla patatesle uğraşıyorsun bununla neden politika yapıyorsun. Evin kadını gidecek pazardan alışveriş yapacak senin mutfaktan haberin var mı? Mutfakta yangını çıkaran ben değilim ki sensin. Ama o yangını söndürecek olan da benim açık ve net söylüyorum. 22 yıldır iktidardalar bizim tarihimizde bu kadar büyük zamlar oldu mu? düzelteceğim yukardan alacağım halka vereceğim. 
  • Beyler çocuklarını parayla askere gönderirken bu kardeşinizin oğlu paralı askerlik yapmadı. Gitti normal vatandaşın çocuğu gibi askerlik yaptı bana kimse milliyetçilik edebiyatı da yapmasın. Buranın milliyetçi damarlarının güçlü olduğunu da biliyorum. Milliyetçi olan tank palet fabrikasını askeri fabrikasını Katar ordusuna satmaz. O fabrikayı Katar’dan alacağım şanlı ordumuza teslim edeceğim. Hiç kimse endişe etmesin.
  • Sizden tek isteğim sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun. Devlette liyakati sağlayacağız. Bakın liyakat nedir. Liyakat işi ehline teslim etmek demektir. İşi ehline teslim etmezseniz o zaman kul hakkı yiyenler öncü olarak toplumun önüne gelenler öncü olarak yürü ve toplumu kandırır. Liyakat şudur. En küçük akdeme şefliktir. Şeflik olmak için önce KPSS sınavına gireceksin sınavı kazanacaksın devlet memuru olacaksın bir süre geçecek ve yine sınava gireceksin ve şef olacaksın. Ama bakan olmak için iki şeye ihtiyaç var iyi hal kağıdı ve ilkokul diploması. Demek ki devlette liyakat sağlanması lazım.
  • Bizim iki kırmızı çizgimiz var: Vatanımız ve bayrağımız. Ayrıca sözüm var. Sinan Ateş'in, Gaffar Okkan'ın katillerini bulup, kulaklarından tutup, yargıya teslim edeceğim.