18 Nisan 2024, Perşembe
Haber Giriş: 13.05.2023 16:02 | Son Güncelleme: 13.05.2023 16:33

Kılıçdaroğlu sandık görevlilerine seslendi: Vazgeçmeyeceksiniz

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından "Sandıklarda olacak kahramanlara" notuyla bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, "Asla vazgeçmeyeceksiniz, yerinizi terk etmeyeceksiniz" ifadelerini kullandı
Kılıçdaroğlu sandık görevlilerine seslendi: Vazgeçmeyeceksiniz

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesaplarında, "Sandıklarda olacak kahramanlara..." notuyla bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoda 'Sandıklarda olacak kahramanlara' seslenerek "Asla vazgeçmeyeceksiniz, yerinizi terk etmeyeceksiniz. Son sözüm de o sandıklarda kamu adına görev yapacak kişilere: Hükümetler geçicidir, sakın unutmayın devlet bakidir asıl olan budur. Bunu aklınızın bir kenarında tutun. Partici değil devletten, adaletten, hukuktan yana olun" dedi.

"Kimseyi korkutamadılar"

Kılıçdaroğlu paylaştığı videoda şunları söyledi: "Pazar günü sandıklarda yer alacak arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Son birkaç gündür yapılan tehditler, polisimize yapılan baskılar, cep telefonuyla kimliğe ulaşıyorum şovlarının tek amacı vardı: Sizi o sandıklardan uzak tutmak. Ne oldu? Gönüllü olmak isteyenlerden dolayı telefonlarımız kilitlendi. Kimseyi korkutamadılar. Çünkü o sandıklara müşahit gidecek gönüllüler; erdem savaşçıları, vicdan emekçileri. Onlar hepimizin olmak istediği kişiler.

"Asla yerinizi terketmeyeceksiniz"

Sandıklarda yer alacak demokrasi emekçilerine buradan çok ama çok teşekkür ediyorum. Hikayenizi dünya konuşacak. Yıllarca anlatılacaksınız. Size ne yapmanız gerektiğini anlatmayacağım. İstanbul, Ankara seçimlerinden hepiniz antrenmanlısınız. Asla vazgeçmeyeceksiniz, yerinizi terk etmeyeceksiniz.

"Partici değil devletten yana olun"

Son sözüm de o sandıklarda kamu adına görev yapacak kişilere: Hükümetler geçicidir, sakın unutmayın devlet bakidir asıl olan budur. Bunu aklınızın bir kenarında tutun. Partici değil devletten, adaletten, hukuktan yana olun. Haydi bakalım, çoğu gitti azı kaldı."