26 Haziran 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 26.05.2023 20:27 | Son Güncelleme: 26.05.2023 21:42

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tepki: Tümüyle karartma altındayım

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na tepki videosu ayayınlayan Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından ikinci bir video yayınlayarak "Tümüyle karartma altındayım" dedi
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tepki: Tümüyle karartma altındayım

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SMS göndermesini engellemek için yasak kararı aldı. Bu kararın üzerine Kılıçdaroğlu Twitter hesabından bir video yayınladı ve yasaklanan mesajda neler yazdığını söyledi.

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'nun yayınladığı videoda "Erdoğan'ın zulmü ve yasakları varsa, benim de vicdanına güvendiğim halkım var. Beni ister sevin ister sevmeyin, ama bu videomu herkese yayın, gösterin, anlatın. EYT'den hakkını alamayanların ve sebebi ne olursa olsun bu ülkede mağduriyet yaşayan kim varsa hakkını geri vereceğim!" mesajını verdi.

Kılıçdaroğlu BTK tarafından engellenen mesajının içeriğinden bahsederek "Sevgili halkım, meydanlarda, televizyonlarda, gazetelerde uygulanan ambargoyla milletimize ulaşmamız engelleniyor. Bu duvarı aşmak için EYT konusunda yapacaklarımızı anlatmak için kısa bir mesaj gönderdik. Ancak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani BTK, bu kısa mesajımızı engelledi. Halkımızla buluşmamıza, size sesimizi duyurmamıza tahammül edemiyorlar. O mesajda şunu söylemiştim: EYT’deki çifte standart son bulacak. 8 Eylül 1999’da sigortalı olan, emekliliğe hak kazanıyor ama 1 gün sonrasında sigortalı olan tam 17 yıl sonra emekli olabiliyor. EYT’deki bu adaletsizliği bitireceğim, vatanını seven sandığa gelsin. Şimdi bu videoyu izleyen herkesten bir istirhamım var. Sevgili halkım, bu videonun altında videoyu indirebileceğiniz bir link bırakacağım. Şimdi herkes tüm rehberine bu videoyu göndersin. Saraya ve saray aparatı kurum yöneticilerine inat, tüm milletimize ulaşacağız. Unutmayın, birleşe birleşe kazanacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tepki: Tümüyle karartma altındayım

Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu paylaştığı ikinci bir videoda" Tümüyle karartma altındayım" ifadesini kullandı.