13 Haziran 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 19.06.2023 12:53 | Son Güncelleme: 19.06.2023 13:00

Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden Ümit Özdağ: Yere sağlam basıyoruz

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi'nde görüştü. Özdağ görüşmenin ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak ile aralarında geçen diyaloğu aktararak, "Yere sağlam basıyoruz" mesajı verdi
Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden Ümit Özdağ: Yere sağlam basıyoruz

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'ne geldi. 11.45'te başlayan görüşme için binaya girmeden önce açıklama yapan Özdağ, "İade-i ziyaret için geldik" ifadelerini kullandı. Görüşme nedeniyle saat 13.00'da başlaması planlanan CHP MYK 1 saat ertelendi.

Ümit Özdağ: CHP Sözcüsü 'Yerler kaygan' dedi

Görüşmenin ardından kameralar karşısına geçerek açıklama yapan Ümit Özdağ, "Önemli görüşmeler yapmıştık. Seçimlerden sonra değerlendirme imkanımız olmadı. Ben de kendisinden geçen hafta randevu rica ettim. Bu değerlendirmeyi yapmak hem de iade-i ziyarette bulunmak istedim. Güzel bir ziyaret oldu teşekkür ederim nazik davet için. İçeri girerken Sayın CHP Sözcüsü içeri girerken 'Dikkat edin yerler kaygan' dedi burada." Biz de gülümseyerek 'sağlam bastığımızı' söyleyerek yukarıya çıktık" ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu da, "İki siyasetçi yan yana gelirse ne konuşur doğal olarak Türkiye'nin sorunlarını, Orta Doğu'yu, dünyadaki gelişmeleri değerlendirdik. Seçimleri, seçim sonuçlarını, yerel yönetimi ve yerel seçimleri birlikte değerlendirdik" açıklamasını yaptı.


İki lider seçimlerin ardından ilk kez yüz yüze görüştü. Son olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turundan önce bir araya gelen Özdağ ve Kılıçdaroğlu arasında 7 maddelik bir protokol imzalanmış, bunun üzerinde Özdağ 2. turda Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı vermişti.