12 Ağustos 2022, Cuma
Haber Giriş: 26.06.2022 14:26 | Son Güncelleme: 27.06.2022 00:27

Meteoroloji'den 3 bölge için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmelere göre Marmara, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz'de bu gece yarısından itibaren kuvvetli yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor
Meteoroloji'den 3 bölge için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi verilerine göre, Batı Karadeniz'de süren yağışların bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırıp yarın gece saatlerine kadar, Batı Karadeniz genelinde çok kuvvetli, Karabük, Zonguldak, Düzce ve Kastamonu çevreleri ile Sinop'un iç ve batısında yer yer şiddetli, Bartın çevreleri, Kastamonu'nun kuzeyi, Karabük'ün kuzey ve batısı, Sinop'un batısı, Zonguldak'ın iç kesimleri ile Düzce'nin batısında yer yer aşırı olması bekleniyor.

Marmara'da öğle saatlerinde başlayacak

MGM'den yapılan açıklamaya göre yarın (pazartesi) öğleden itibaren Sakarya çevrelerinde zamanla Kocaeli, İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik çevrelerinde beklenen sağanak yağışların yerel kuvvetli, Sakarya'nın kuzey ve doğusunda da yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Orta Karadeniz'de bu gece ilk saatlerden itibaren beklenen yağışların yerel kuvvetli, Tokat'ın güneyi, Amasya'nın batısında çok kuvvetli, Çorum'un kuzey ve batısı ile Samsun'un batısında ise yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda yarın sabah saatlerinden itibaren başlayacak yağışların yerel kuvvetli, Çankırı'nın kuzey ve doğusu, Kırıkkale'nin kuzeyi ve Yozgat'ın kuzey ve doğusunda yer yer çok kuvvetli olması öngörülüyor. 

Vatandaşların, yağışlar nedeniyle yaşanacak sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor. (AA)