28 Mart 2023, Salı
Haber Giriş: 20.01.2023 19:07 | Son Güncelleme: 20.01.2023 23:13

MHP lideri Bahçeli'den seçim açıklaması: Sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın tavzih ve takdirine binaen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması gündeme gelmiş, sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur" dedi
MHP lideri Bahçeli'den seçim açıklaması: Sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından, seçim süreciyle ilgili paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına işaret eden Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu: 

"Türkiye'miz hukuken olmasa da fiilen seçim ortamına girmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın tavzih ve takdirine binaen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması gündeme gelmiş, sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur. 14 Mayıs 2023'ü temel aldığımızda seçimlere 114 gün kalmıştır. Demokrasi tarihimizin kaderini etkileyecek, ülkemizin önümüzdeki yıllara havi yol haritasını çizecek, Cumhuriyet'in yeni yüzyılını tahkim edecek en kritik seçimlerde büyük Türk milleti iradesini gösterecektir"

MHP ve Cumhur İttifakı'nın 2023 seçimlerine hazır olduğunu belirten Bahçeli, yeni bir demokrasi zaferinin cumhurun vatanperver duruşuyla tezahür edeceğine inandığını ifade etti. Bahçeli, Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümünün de istikbalin güçlü ve gelişmiş Türkiye'sini müjdeleyeceğini vurguladı.

Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 14 Mayıs günü, 85 milyon Türk vatandaşının varlığına sahip çıkma günüdür. Aynı zamanda altılı ganyanı hezimetle buluşturma günüdür. Tarih tekerrür edecek, onca kurulan tuzağa, onca yapılan ihanete karşı milletimiz istikrarı, yeni sistemi ve yeni yüzyılı tercih edecektir.

Kaynak: AA