25 Mayıs 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 18.11.2023 17:19 | Son Güncelleme: 18.11.2023 17:38

Özgür Özel, gazeteci Hrant Dink'in öldürüldüğü yere karanfil bıraktı

Gazeteci Hrant Dink'in öldürüldüğü yere karanfil bırakan CHP lideri Özel, "Bu ülkede kötülük kazanmasın isteyen herkese çağrımdır. İyi insanlar, çağrıldığınızda koşun gelin, sokaklara gelin, meydanlara gelin, yürüyüşlere gelin, açıklamalara gelin. Gelin ki kötülük kaybolsun gitsin" dedi
Özgür Özel, gazeteci Hrant Dink'in öldürüldüğü yere karanfil bıraktı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürüldüğü yere karanfil bıraktı. Hrant Dink cinayeti hükümlüsü Ogün Samast'ın cezaevinden tahliye edilmesine tepki gösteren Hrant'ın Arkadaşları ve sevenleri ile Özgür Özel ve partililer, Şişli'deki Agos Gazetesi önüne geldi. Özel ile CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Hrant Dink'in eşi Rakel Dink'in de aralarında olduğu grup, Dink'in öldürüldüğü yere karanfil bıraktı.

Daha sonra Agos Gazetesi'ni ziyaret eden Özel, çıkışta yaptığı açıklamada, Hrant Dink'in öldürülmesinin üzerinden neredeyse 17 yıl geçtiğini belirterek, Dink'in katiline sahip çıkıldığını savundu. Özel, "Bu en başta Dink ailesine, Ermeni cemaatine yapılmış çok büyük bir saygısızlık, çok büyük bir meydan okumadır. İncindiler, üzüldüler ve bir kez daha kahroldular. Hepimiz incindik, hepimiz kahrolduk." ifadelerini kullandı.

İyi insanları birbirlerine sahip çıkmaya, adaletsizliğe karşı koymaya ve dayanışmaya davet eden Özel, şunları kaydetti: "Kötülüğü ancak iyiliğin haklılığı yenebilir. Biz iyi insanların, Dink ailesinin, Hrant Dink'in arkadaşlarının, Ermeni cemaatinin, Cumartesi Anneleri'nin, 8 Mart'larda İstiklal'e çıkarılmayan kadınların, 1 Mayıs'larda Taksim'e çıkarılmayan işçilerin, alın teri, emeği sömürülenlerin, ezilenlerin, işkenceden geçirenlerin, öldürülen kadınların hepsinin birden yanında ve arkasında cesaretle durmak durumundayız. Bundan sonra bu ülkede kötülük kazanmasın isteyen herkese çağrımdır. İyi insanlar, çağrıldığınızda koşun gelin, sokaklara gelin, meydanlara gelin, yürüyüşlere gelin, açıklamalara gelin. Gelin ki kötülük kaybolsun gitsin. İyi insanlar birbirinin gözünün içine bakabilirler. Rakel Dink 17 yıldır gözümüzün içine bakıyor ama kötüler gözünüzün içine bakamazlar. Onlar kaçarlar saklanırlar. İyi insanlar bundan sonra birlikte cesaret göstersinler. Kötülüğü hep beraber yeneceğiz, geleceğiz söz veriyorum."

Kaynak: AA