27 Mayıs 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 22.11.2023 16:42 | Son Güncelleme: 22.11.2023 16:59

TİP Genel Başkanı Baş: Can Atalay yemin edene kadar konuyu gündem etmeye kararlıyız

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, "Can Atalay oradan çıkıp buraya gelip yemin edene kadar konuyu gündem etmeye ve Can'ı oradan çıkartıp almaya kararlıyız" dedi
TİP Genel Başkanı Baş: Can Atalay yemin edene kadar konuyu gündem etmeye kararlıyız

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, adaletin kan ağladığını ifade ederek, bunu geçen hafta da söylediklerini, bugün de bir şey değişmediğini, Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmadığını savundu. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un da Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki konuşmasında bu konuya hiç değinmediğini öne süren Baş, "Can Atalay oradan çıkıp buraya gelip yemin edene kadar konuyu gündem etmeye ve Can'ı oradan çıkartıp almaya kararlıyız" diye konuştu.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin hükümlüsü Ogün Samast'ın, serbest bırakılmasını da eleştiren Baş, şunları kaydetti:

"Bu cinayeti işlemiş tetikçi şu anda salıverilmiş, ortalıkta geziyor ama bu memlekette fikrini söyleyen, yazan, çizen, düşünen, konuşan, halkın söyleyemediklerini görev bilip yüksek sesle söyleyen yüzlerce siyasetçi cezaevinde tutuluyor. Bunu vicdanına anlatabilen tek bir kişi var mı?"

Kaynak: AA