20 Temmuz 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 03.05.2023 17:11 | Son Güncelleme: 03.05.2023 17:19

TİP lideri Erkan Baş'tan Muharrem İnce'ye çağrı: Bu zaferde sizin de katkınız olsun

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye çağrıda bulundu. Baş, "Ayrılıklarımızı sonra konuşacağız deyin, Kılıçdaroğlu'na destek isteyin. Bu işi ilk turda bitirelim" dedi
TİP lideri Erkan Baş'tan Muharrem İnce'ye çağrı: Bu zaferde sizin de katkınız olsun

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Twitter hesabından yayınladığı video ile Memleket Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye seslendi. İnce'den Kılıçdaroğlu'nu desteklemesini isteyen Baş, "14 güne değil, 14 dakikaya bile sabrımız kalmadı. Ayrılıklarımızı sonra konuşacağız deyin, Kılıçdaroğlu'na destek isteyin. Bu işi ilk turda bitirelim. Bu zaferde sizin de katkınız olsun. İlk turda bitirelim" ifadelerini kullandı. 

Baş'ın paylaştığı videoda şu ifadeler yer aldı:

Sayın Muharrem İnce. Halkımızın, ülkemizin çıkarlarını her şeyin üstünde tutmamız gereken günlerden geçiyoruz. Türkiye, sizin de çok iyi bildiğiniz gibi tarihi bir seçime gidiyor. Bu iktidar, cumhuriyetin ilerici kazanımlarının, üniversitelerimizin, yargının üzerine bir kabus gibi çöktü. Gençleri okulsuz, okulları bilimsiz bıraktı. İnsanımızı işsiz, tarlalarımızı ekinsiz bıraktı. Ama şimdi kara bulutlar dağılıyor. Gençlerin heyecanını görüyoruz. Kadınların heyecanını görüyoruz. Bu tek adam rejiminden kurtulmak için umudumuz, her geçen gün daha da artıyor. 

"Erdoğan'ı yenebilecek bir adayımız var"

Sayın Muharrem İnce. Sizinle kişisel hiçbir tanışıklığımız yok, hiç görüşmedik. Dolayısıyla kişisel bir münakaşamız da hiç olmadı. Bu nedenle rahat ve açık konuşacağım. 2018 seçimlerinde büyük bir ilgi yarattığınızı düşünüyor, ona güveniyorsunuz. Ama bugün durum çok farklı. 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ı birinci turda yenebilecek bir adayımız var. Benim, ülkenin dört bir yanında sokakta gördüğüm bu aday, Kemal Kılıçdaroğlu. Bugün, sokakta gördüğüm, TİP'e oy vereceğini söyleyen yüzbinlerce kişi 5 yıl önce size oy vermişti. Size onlar adına, TİP seçmenleri adına seslenmek istiyorum.

"Ülkemizin kurtuluşu çok daha önemli değil mi?"

Milyonlarca yurttaşımız heyecanla dolup taşıyor. Size naçizane tavsiyem ve çağrım var. Ülkemizin kurtuluşu hepimizden çok daha önemli değil mi? Bugün milyonların hayali, sizin hayalinizden çok daha değerli çok daha önemli değil mi, bunu lütfen unutmayın.  Halkın endişesi olmayın. Bu ülkenin gençleri güneşe hasret. Tarihe güneşli günlerin gölgesi olarak geçmeyin. Sayın İnce, bu işi ilk turda bitirebiliriz. Bir seçime kaybetmek için girilmez. Kaybettirmek istiyorsanız da Kemal Bey'e değil, Tayyip Erdoğan'a kaybettirmeyi seçin. Bu sizin en önemli seçiminiz.  

Sizin yüzünüzden Türkiye'yi 14 gün daha bile Tayyip Erdoğan yönetmesin. 14 güne değil, 14 dakikaya bile sabrımız kalmadı ama bu ülkenin gençlerine 14 gün daha o karanlık günleri yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Hem de kişisel davası uğranı hiç yok. Bunu yapmayın, gelin yurttaşlara, seçmenlere samimi içten bir çağrı yapın. Ayrılıklarımızı sonra konuşacağız deyin, Kılıçdaroğlu'na destek isteyin. Bu işi ilk turda bitirelim. Bu zaferde sizin de katkınız olsun. İlk turda bitirelim.