14 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 24.04.2023 15:35 | Son Güncelleme: 24.04.2023 15:41

YSK Gümüşhane milletvekili kesin aday listesi

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin Gümüşhane kesin aday listesi yayımlandı
YSK Gümüşhane milletvekili kesin aday listesi

Partilerin Hakkari milletvekili kesin aday listesi

MİLLET PARTİSİ

1 FEVZİ ÜLKER - YÜKSEK - MEMUR
2 YAŞAR ZENGİN - YÜKSEK - TEKNİK ELEMAN

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ

1 NÜSRETTİN ÇETİN - ORTA - İŞÇİ
2 NEVZAT ASLAN - YÜKSEK - SERBEST

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1 RABİA SULTAN ÇELİKBAŞ - ORTA - ÖĞRENCİ
2 NECİP KARATAŞ - YÜKSEK - BİLGİ İŞLEMCİ

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

1 ALEV DOĞAN - YÜKSEK - GAZETECİ
2 ERDAL YAŞA - YÜKSEK - İŞÇİ

SOL PARTİ

1 VİLDAN ZUHAL KILINÇOĞLU - YÜKSEK - EMEKLİ
2 GÖKAY GÜMÜŞ - YÜKSEK - İŞÇİ

MEMLEKET PARTİSİ

1 HİKMET CAN AKDAĞ - YÜKSEK - AVUKAT
2 ADEM KOÇ - YÜKSEK - SERBET

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1 KEMAL ÜÇÜNCÜ - ORTA - TELEKOMİNİKASYON
2 BUKET KAYA - YÜKSEK - SERBEST

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1 CELALETTİN KÖSE - YÜKSEK - AVUKAT
2 ÜNAL YILMAZ - ORTA - YÖNETİCİ (ULAŞIM İŞLERİ)

YENİDEN REFAH PARTİSİ

1 ZİYA NAS - YÜKSEK - ESNAF
2 ADEM UTKU - YÜKSEK - ESNAF

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1 MUSA KÜÇÜK - ORTA - MÜTEAHHİT
2 BİROL TUĞLU - YÜKSEK - ÖĞRETMEN

YEŞİLLER VE SOL GELECEK PARTİSİ

1 ELİF ÇİFTÇİ - ORTA - EV KADINI
2 NEHİR SEVİM - YÜKSEK - BİYOLOG

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ

1 BAHADIR YAVUZ - İLK - SİGORTACI
2 ÖZLEM DOĞAN - ORTA - İŞÇİ

ADALET BİRLİK PARTİSİ

1 ÜMİT ÖZTÜRK - ORTA - SERBEST
2 HAKAN ARSLAN - İLK - SERBEST

ANAVATAN PARTİSİ

1 BURAK ZENGİN - ORTA - İŞ İNSANI
2 ZEYNEP DAĞKUŞ - ORTA - EV HANIMI

YENİLİK PARTİSİ

1 YUSUF KABAN - YÜKSEK - SERBEST
2 İBRAHİM VURAL - ORTA - SERBEST

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

1 YEŞİLAY AKARSU - ORTA - İŞÇİ
2 MEHMET ŞÜKRÜ EROĞLU - ORTA - ÇİFTÇİ

MİLLİ YOL PARTİSİ

1 ABDULKADİR DEMİR - ORTA - İŞ İNSANI
2 SELAHATTİN TARKAN - İLK - ESNAF

VATAN PARTİSİ

1 MUSTAFA ERDOĞAN - YÜKSEK - EMEKLİ POLİS
2 EBRU GÜL MÜEZZİNOĞLU - ORTA - ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ

1 GÜLAY EKREN - İLK - EMLAKÇI
2 SERDAR BOZKUŞ - İLK - İŞ İNSANI

İYİ PARTİ

1 MUZAFFER ALTIPARMAK - YÜKSEK - İŞ ADAMI
2 BEDRİ AĞAÇ - YÜKSEK - E. ASKER

ADALET PARTİSİ

1 ZEYNEL ABİDİN ÇORLU - İLK - ÇİFTÇİ
2 HAKAN AYDOĞAN - ORTA - SERBEST

ZAFER PARTİSİ

1 ŞEHMUS KOZANOĞLU - ORTA - ESNAF
2 BERKANT DOĞAN - YÜKSEK - ÖĞRENCİ

BAĞIMSIZ

1 UFUK ARSLAN - YÜKSEK - ESNAF