26 Şubat 2024, Pazartesi
Haber Giriş: 21.01.2023 14:38 | Son Güncelleme: 21.01.2023 14:54

Kim Kardashian Harvard'da işletme dersi verdi

Realite şov yıldızı Kim Kardashian dün Boston'daki Harvard İşletme Okulu'nda 2 saat boyunca misafir konuşmacı olarak sahnedeydi. Katılımcılar 42 yaşındaki girişimciye A verse de bu durum sosyal medyada pek hoş karşılanmadı
Kim Kardashian Harvard'da işletme dersi verdi

The Kardashians ve onun öncüsü Keeping Up With the Kardashians gibi ailesiyle birlikte katıldığı şovlarla ünlenen Kim Kardashian, son yıllarda imparatorluğunun hacmini epey büyüttü. 2019’da start verdiği iç giyim ve konfeksiyon alanında hizmet veren Skims’in geçen ocak ayındaki değeri 3.2 milyar dolardı. Şirket aynı zamanda Lone Pine Capital tarafından yürütülen bir finansman kampanyasında 240 milyon dolarlık bir fonun sahibi oldu. Kardashian bu yıl dokuz üründen oluşan bir koleksiyonu tüketicilere sunan cilt bakım serisi SKKN BY KIM’i de piyasaya sürdü. Özetle birçok kişinin dikkatinden kaçsa da Kardashian bir televizyon yıldızı olduğu kadar son zamanlarda başarılı girişimci olarak öne çıktı. Bu başarının etkisiyle de ABD'nin Boston kentindeki Harvard İşletme Okulu'nda, ülkenin öne gelen isimlerinin davet edildiği konferans serisinin son oturumunda misafir konuşmacı oldu.

Çekim ekibiyle geldi

42 yaşındaki Kardashian, oturuma SKIMS'in kurucu ortağı Jens Grede ile birlikte geldi. İkilinin salona bir çekim ekibiyle girmesi, dinleyiciler için katılımı gibi sürpriz oldu. People dergisine konuşan seminer katılımcılarından biri, Kardashian'ın başarılarından, SKIMS'ten ve üstünde çalıştığı özel sermaye şirketinden bahsettiği söyledi. Kardashian'ın üst düzey CEO'ların, öne çıkan siyasetçilerin ve ülkenin en başarılı isimlerinin davet edildiği Harvard İşletme Okulu'nda konuşma yapmasına farklı tepkiler geldi.

Kardashian seminer için tercih ettiği geniş paçalı ince çizgili siyah pantolon takımını aynı renk deri trençkot ve sivri burunlu botlarla kombinledi

Kardashian'ın seminerden çıktığı anları kayıt altında alan NBC10 Boston haber kanalı, öğrencilerin geçen yıl 3,2 milyar dolar değeri olan SKIMS'in kurucusunun yaklaşık 2 saatlik konuşmasını faydalı bulduğunu aktardı. Dinleyiciler sürpriz konuşmayı sembolik olarak en yüksek not olan A ile değerlendirilse de sosyal medyada Kardashian'ın Harvard İşletme Okulu'nda bulunması tepki çekti.

Kardashian'ın Harvard'da geçirdiği günün Hulu'da yayımlanan realite şovu The Kardashians'ın gelecek sezonunda yer alması bekleniyor.

Harvard İşletme Okulu hakkında daha fazla bilgi

Harvard İşletme Okulu ya da Harvard Business School (HBS) Boston, Massachusetts'teki Harvard Üniversitesi'nin işletme okuludur. 1908 yılında beşeri bilimler fakültesi bünyesinde kurulmuştur. 1910 yılında bağımsız bir okul haline gelmiştir. Harvard İşletme Okulu, dünyanın en iyi işletme okulları arasında gösterilmektedir. Tam zamanlı bir MBA programı, yönetimle ilgili doktora programları ve birçok yönetici eğitim programı sunmaktadır. Aynı zamanda Harvard Business Publishing'in sahibidir. İşletme kitapları, liderlik makaleleri, vaka çalışmaları ve aylık Harvard Business Review şirket bünyesinde yayınlanmaktadır. Harvard İşletme Okulu aynı zamanda Baker Kütüphanesi / Bloomberg Merkezi'ne de ev sahipliği yapmaktadır.