Kahvaltı “günün en önemli öğünü” olma özelliğini koruyor. Kahvaltı sanki günlük enerjimizi sağlamak bakımından önemliymiş gibi gözükse de durum bundan fazlası. Araştırmalar, kahvaltının uzun vadeli fiziksel sağlığınızı belirleyebileceğini gösteriyor. Kahvaltıyı atlamak, bilimsel olarak kalp hastalığı, obezite, diyabet, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol gibi rahatsızlıkların artmasıyla ilişkili. Bu yazının konusu ise kadınlarda kahvaltıyı atlamanın sağlığa olumsuz etkisi… Bazı araştırmalar kahvaltıyı atlamanın kadınları erkeklerden daha fazla etkileyebileceğini öne sürüyor.
17.05.2024 04:30