18 Mayıs 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 19.09.2023 10:41 | Son Güncelleme: 19.09.2023 12:27

Elon Musk: Twitter (X) tüm kullanıcılar için ücretli olabilir

Tesla ve SpaceX şirketlerinin Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, Twitter'a (X) serişebilmek için tüm kullanıcıların ücret ödemek zorunda kalabileceğini belirtti
Elon Musk: Twitter (X) tüm kullanıcılar için ücretli olabilir

BBC'nin haberine göre, Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu​​​​​​​ ile görüşmesinde, Twitter'a (X) yönelik açıklamalarda bulundu. Tüm kullanıcıların, platforma erişebilmesi için aylık ödeme yapmasını gerektirebilecek bir sisteme geçiş yapmayı düşündüklerini ifade eden Musk, bunun platformdaki "bot ve sahte hesaplardan" kurtulmak için bir çözüm yolu olabileceğini kaydetti.

Musk "Düşük kademeli bir fiyatlandırma sistemi kullanacağız. Bu daha uzun bir tartışma, ancak bana kalırsa bu uygulama, platformdaki bot ordusuna karşı tek savunma yöntemi" dedi.

Görüşmede "antisemitizm" konusunu da ele aldı

Musk, Başbakan Netanyahu ile görüşmesinde, X platformundaki "antisemitizm" içerikli paylaşımlara da değinerek, bunların hepsine karşı olduğunun altını çizdi. Platformda, ifade özgürlüğü ve içerik denetimi arasındaki dengeyi tutturmanın zor olduğunu kabul eden Netanyahu da Musk'ı bu dengeyi doğru kurmaya çağırdı.

Kaynak: AA