29 Mayıs 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 02.04.2023 19:47 | Son Güncelleme: 02.04.2023 20:26

Ücreti ödemediler: Twitter New York Times'ın resmi hesabından onay işaretini kaldırdı

Twitter, şirketin CEO'su Elon Musk'ın eleştirdiği köklü Amerikan gazetesi The New York Times'ın resmi hesabındaki onay işaretini kaldırdı
Ücreti ödemediler: Twitter New York Times'ın resmi hesabından onay işaretini kaldırdı

Twitter köklü Amerikan gazetesi olan The New York Times'ın resmi Twitter hesabındaki onay işaretini kaldırdı. Şirket CEO'su Elon Musk daha önce yaptığı bir açıklamada Twitter'ın yüksek profilli kullanıcılarının birçoğunun, kimliklerini doğrulamaya ve onları sosyal medya platformundaki taklit hesaplardan ayırmaya yardımcı olan mavi onay işaretlerinden istenen ücreti ödememeleri durumunda mavi tikleri kaldıracağını duyurmuştu.

The Times perşembe günü yayınladığı bir haberde, kurumsal hesaplarının doğrulanması için Twitter'a ödeme yapmayacağını söyledi. Musk bugün attığı Tweet'te, Times'ın onay işaretinin kaldırılacağına dair bir tweet attı ve gazete hakkında olumsuz yorumlarda bulunarak "Akışları Twitter'da ishalle eşdeğer. Hiç okunmuyor. Sadece en iyi makalelerini yayınlasalar çok daha fazla gerçek takipçileri olurdu. Aynı şey tüm yayınlar için geçerli" ifadelerini kullandı.