21 Mayıs 2024, Salı Gazete Oksijen
Haber Giriş: 15.03.2023 14:07 | Son Güncelleme: 15.03.2023 16:09

ABD'de tren kazası nedeniyle Norfolk şirketine tazminat davası

ABD'nin Ohio eyaleti savcılığı, 3 Şubat'ta çevre felaketine yol açan tren kazası nedeniyle demir yolu şirketi Norfolk Southern hakkında tazminat davası açtı
ABD'de tren kazası nedeniyle Norfolk şirketine tazminat davası

Ohio Eyalet Başsavcısı Dave Yost, Norfolk demir yolu şirketi hakkında, temizlik ve çevresel zararın masraflarının karşılanması için dava açıldığını duyurdu. Yost, federal mahkemeye sunulan dava dosyasında, demir yolu şirketinin, bölgede yer altı sularına verilen zararların ve yaşanan ekonomik kayıpların karşılanmasının yer aldığını belirtti. Demir yolu şirketinden ayrıca, kaza sonrası acil müdahalede bulunan kurumların masraflarının da karşılanması talep ediliyor.

Norfolk şirketinden davaya ilişkin yapılan açıklamada, toplumun endişelerini dikkate alarak, söz konusu sorunların bazılarını gidermek için gerekli adımların planlandığı bildirildi. Açıklamada, demir yolu şirketinin, uzun vadeli tıbbi tazminat fonu oluşturmak, kaza nedeniyle değer kaybeden mülklerin zararlarının karşılanması ve içme suyu kalitesini iyileştirmek için çalıştığı kaydedildi.

 

Kaynak: AA