01 Aralık 2022, Perşembe
Haber Giriş: 26.09.2022 13:14 | Son Güncelleme: 26.09.2022 13:29

Almanya Başbakanı Scholz, Covid-19’a yakalandı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un Covid-19’a yakalandı. Scholz, 24-25 Eylül’de Suudi-Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’ı ziyaret etmişti
Almanya Başbakanı Scholz, Covid-19’a yakalandı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un Covid-19’a yakalandı. Alman Haber Ajansı DPA’da yer alan habere göre, Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, Başbakan Scholz’un Covid-19 testinin pozitif çıktığını belirtti. Hebestreit, Şansölye Scholz’un Başbakanlık Binasındaki dairesinde izole edildiğini söyledi.

Scholz’un hafif soğuk algınlığı semptomları gösterdiği bilgisini paylaşan Hebestreit, Başbakan'ın bu hafta için planlanan kamuya açık görüşmelerinin iptal edildiğini ancak Scholz'un eyalet başbakanlarıyla yapılacak toplantıya ve diğer dahili toplantılara çevrim içi katılmak istediğini kaydetti.

BAE ve Katar'ı ziyaret etmişti 

Scholz, 24-25 Eylül’de Suudi-Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’ı ziyaret etmişti. Öte yandan Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser de Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Covid-19’a yakalandığını belirterek, sonbaharda herkese kendisine dikkat etmesi tavsiyesinde bulundu.

Kaynak: AA