20 Temmuz 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 18.11.2023 13:13 | Son Güncelleme: 18.11.2023 15:44

Beyaz Saray'dan Elon Musk'a Yahudi düşmanlığı kınaması

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Andrew Bates, Tesla, SpaceX ve X'in (Twitter) sahibi Elon Musk'ın yaptığı paylaşım için "Yahudi karşıtı ve ırkçı nefretin iğrenç şekilde teşvik edilmesini en güçlü ifadelerle kınıyoruz" dedi
Beyaz Saray'dan Elon Musk'a Yahudi düşmanlığı kınaması

New York Times'ın haberine göre, Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Andrew Bates, gazetecilere Elon Musk'ın X'teki ifadelerine ilişkin açıklama yaptı. Bates, bir kullanıcının X'te yaptığı, "Yahudiler, insanlardan kendilerine karşı kullanmayı bırakmalarını istedikleri nefreti tam da beyazlara karşı kullanıyor." paylaşımına "Gerçekleri söyledin" yorumunu yapan Musk'ı "Yahudi karşıtlığını teşvik etmekle" suçladı.

İnsanları nefrete karşı bir araya getirmenin herkesin sorumluluğu olduğunu kaydeden Bates, "Yahudi karşıtı ve ırkçı nefretin iğrenç şekilde teşvik edilmesini en güçlü ifadelerle kınıyoruz ve kınamaya devam edeceğiz" dedi. Öte yandan Musk yaptığı başka bir paylaşımda, Filistin destekçilerinin kullandığı bazı sloganların "soykırım iması" yaptığını belirterek, bu sloganları kullananların hesaplarının askıya alınabileceğini ifade etti.

Kaynak: AA