03 Mart 2024, Pazar
Haber Giriş: 30.07.2022 22:10 | Son Güncelleme: 30.07.2022 22:22

Biden'ın Covid-19 testi yeniden pozitif çıktı

ABD Başkanı Joe Biden'ın daha önce negatif çıkan Covid-19 testinin bugün yeniden pozitife döndüğü ve karantinasının süreceği bildirildi
Biden'ın Covid-19 testi yeniden pozitif çıktı

Covid-19'a yakalanan ve 2 gün önce yaptırdığı testin negatif çıkarak ve neredeyse bütün semptomlarının geçtiği bildiren ABD Başkanı Joe Biden, tekrar virüse yakalandı. Biden'ın tekrardan corona virüs nedeniyle karantinaya alınacağı aktarıldı.

Doktor Kevin O'Connor'ın Biden'ın sağlık durumu konusunda Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre'ye gönderdiği mektup kamuoyuyla paylaşıldı. Covid-19 tedavisinde Paxlovid isimli ilacı kullanan hastaların küçük bir kısmında testlerin tekrar pozitife dönme durumu olduğuna işaret eden O'Connor bu kapsamda Biden'a da sık sık test yaptıklarını aktardı.

"İlaç tedavisine gerek görülmüyor"

Biden'ın salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri yaptırdığı test sonuçlarının da "negatif" çıktığını belirten O'Connor, "Cumartesi sabahı yapılan antijen testinde Biden'ın tekrar pozitife döndüğü görüldü." ifadesini kullandı. O'Connor, ilaç tedavisine gerek görülmediğine işaret ederek, durumu iyi olan Biden'ın tekrar karantinaya girdiğini aktardı.

Biden'ın Covid-19 testi ilk olarak, 22 Temmuz'da pozitif çıkmıştı. 27 Temmuz Çarşamba işinin başına dönen Biden'ın çarşambadan itibaren katıldığı toplantılarda maske takmaması, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) rehberine uygun olmadığı gerekçesiyle eleştirilmişti.