25 Mayıs 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 21.02.2024 11:05 | Son Güncelleme: 21.02.2024 11:13

Eski kripto kralı Sam Bankman-Fried'ın ilk fotoğrafı paylaşıldı

FTX'in dolandırıcılıktan suçlu bulunan eski CEO'su Sam Bankman-Fried'ın hapishanede çekilen ilk fotoğrafı görenleri şaşırttı. Fotoğrafta Bankman-Fried'ın yanında olan eski bir çete üyesi eski milyarderin, çok kilo verdiğini, tıraş olmadığını ve duş bile almadığını anlattı
Eski kripto kralı Sam Bankman-Fried'ın ilk fotoğrafı paylaşıldı

İflas eden kripto para borsası FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried, dolandırıcılıktan hüküm giydikten sonra hapishanede eski bir çete üyesiyle birlikte poz verdiği bir fotoğraf paylaşıldı. Kripto fenomeni Tiffany Fong, fotoğrafı YouTube kanalında yayınladı ve eski kripto kralının yanındaki mahkumun, röportaj yaptığı G-Lock adlı bir gangster olduğunu belirtti. 

G-Lock, Fong'a fotoğrafın geçen 17 Aralık'ta kötü koşullarıyla sık sık gündeme gelen Metropolitan Gözaltı Merkezi'nde çekildiğini söyledi. Brooklyn hapishanesinde 28 Mart'ta verilecek cezayı bekleyen Bankman-Fried fotoğrafta, üzerinde bol bir tişört ve spor şortuyla, Fong'a 31 yaşındaki eski milyarderin "iyi bir adam" olduğunu söyleyen G-Lock'un yanında görülüyor. Bankman-Fried'ın kilo verdiği ve değiştiği dikkat çekti. 

G-Lock eski CEO için, "Tuhaf biri, tuhaf olabiliyor. Ama iyi bir adam" dedi. G-Lock ayrıca Bankman-Fried ile ilk tanıştığında göbeği olduğunu, o zaman iyi beslendiğini ancak şimdi "Kürdan gibi sıska" olduğunu söyledi. Bankman-Fried'ın savunma avukatı Mark Cohen daha önce mahkemeye verdiği bir demeçte kripto dolandırıcının "ekmek, su ve bazen de fıstık ezmesiyle beslendiğini" çünkü hapishanenin kendisine vegan yemek vermeyi reddettiğini söylemişti.

"Duş bile almıyor"

Eski çete üyesi ayrıca ilk tanıştıklarında Bankman-Fried'ın sürekli tıraş ancak şimdi sakallarını uzattığını ve duş bile almadığını anlattı. G-Lock, "Hiçbir şey yapmıyor. Kimseyi de ispiyonlamadı. Tam bir gansgter" dedi. G-Lock, hüküm giydiğinde 110 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya olan Bankman-Fried için "kimse onu dövmüyor" diye ekledi. Gangster ayrıca, Başkan Joe Biden'a Bankman-Fried'ı affetmesi çağrısında bulundu.