19 Haziran 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 10.01.2023 08:28 | Son Güncelleme: 10.01.2023 08:58

Jair Bolsonaro, ABD'de hastaneye kaldırıldı

Brezilya eski Devlet Başkanı Jair Bolsonaro karın ağrısı şikayetiyle ABD'nin Florida eyaletindeki AdventHealth Celebration Hastanesi'ne kaldırıldı. Bolsonaro, hastaneden attığı tweet ile destekçilerine teşekkür etti
Jair Bolsonaro, ABD'de hastaneye kaldırıldı

Brezilya Eski Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun eşi Michelle Bolsonaro Istagram hesabından yaptığı paylaşımda, eşinin 2018'de seçim kampanyası sırasında bıçaklı saldırıdaki yarasından kaynaklı bir sorun nedeniyle hastaneye başvurduklarını söyledi.

Michelle Bolsonaro, paylaşımında "Sevgili dostlar, eşim Jair Bolsonaro'nun 2018'de maruz kaldığı bıçak yarasının yol açtığı karın ağrısı sebebiyle hastanede müşahede altında olduğunu size bildirmek isterim. Sağlığı ve Brezilya için dua ediyoruz. Tanrı bizi korusun" ifadesini kullandı. Eski Devlet Başkanı Bolsonaro, 6 Eylül 2018'de Juiz de Fora kentindeki seçim kampanyası sırasında bıçaklı saldırıya uğramıştı.

Sevenlerine hastaneden teşekkür etti

Bolsonaro, karın ağrısı şikayetiyle kaldırıldığı ABD'deki hastaneden, iyileşmesi için dua edenlere teşekkür etti. ABD'nin Florida eyaletindeki AdventHealth Celebration Hastanesi'ne kaldırılan Bolsonaro, Twitter hesabından hastanedeki fotoğrafını paylaştı.

 Istagram / Michelle Bolsonaro

Paylaşımında, 2018 yılında bıçaklı saldırıya uğradığına işaret eden Bolsonaro, "Bıçaklandıktan sonra 5 ameliyat geçirdim. Sonuncusundan bu yana bazı ağrılarım vardı, bu da beni başka tıbbi prosedürlere yönlendirdi. Çabuk iyileşmem yönünde gelen dualara ve mesajlara minnettarım" ifadesini kullandı.

Bolsonaro, 30 Aralık 2022'de gittiği ABD'nin Florida eyaletinden ne zaman ülkesine döneceğine ilişkin detay vermedi. ​​​​​​​Jair Bolsonaro'nun eşi Michelle Bolsonaro İstagram'dan yaptığı paylaşımda, eşinin 2018'de seçim kampanyası sırasında bıçaklı saldırıdaki yarasından kaynaklı bir sorun nedeniyle hastaneye başvurduklarını aktarmıştı.

Michelle Bolsonaro, paylaşımında "Sevgili dostlar, eşim Jair Bolsonaro'nun 2018'de maruz kaldığı bıçak yarasının yol açtığı karın ağrısı sebebiyle hastanede müşahede altında olduğunu size bildirmek isterim. Sağlığı ve Brezilya için dua ediyoruz. Tanrı bizi korusun" ifadesini kullanmıştı. Eski Devlet Başkanı Bolsonaro, 6 Eylül 2018'de Juiz de Fora kentindeki seçim kampanyası sırasında bıçaklı saldırıya uğramıştı.

 

Kaynak: AA