22 Mayıs 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 26.05.2023 11:30 | Son Güncelleme: 26.05.2023 12:11

Twitter mühendisi, DeSantis’in kampanyasındaki teknik aksaklık üzerine istifa etti

Twitter’ın üst düzey mühendislerinden Foad Dabiri, ABD’de Cumhuriyetçi Florida Valisi Ron DeSantis’in seçim kampanyasının teknik aksaklıklara uğraması üzerine görevi bıraktı
Twitter mühendisi, DeSantis’in kampanyasındaki teknik aksaklık üzerine istifa etti

24 Mayıs'ta Twitter’da canlı yayınlanması beklenen ABD Cumhuriyetçi Florida Valisi Ron DeSantis’in seçim propagandası, teknik sorunlar nedeniyle 20 dakika aksadı. Twitter’ın üst düzey mühendislerinden Foad Dabiri, olayın ardından istifa etti. Dabiri, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, istifa nedenine değinmedi.

Platformun Elon Musk tarafından satın alınmadan önce ve sonra iki farklı dönem yaşadığını vurgulayan Dabiri, başlangıçta bu durumun zorlayıcı olduğunu belirtti. Dabiri ayrıca "Elon Musk ile birlikte çalışmak oldukça eğiticiydi, onun ilkelerinin ve vizyonunun bu şirketin geleceğini nasıl şekillendireceğini görmek aydınlatıcı" ifadesini kullandı.

Twitter'dan, Dabiri’nin istifası hakkında açıklama yapılmadı. DeSantis'in seçim kampanyasında yaşanan aksaklık nedeniyle yüzbinlerce Twitter kullanıcısı platformdan ayrılmıştı. DeSantis, 2024 genel seçiminde eski başkan Donald Trump’ın en büyük rakibi görünüyor.

Kaynak: AA