24 Haziran 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 09.06.2024 11:23 | Son Güncelleme: 09.06.2024 12:15

Yunan yetkililer açıkladı: Ünlü doktor Michael Mosley'in cesedi bulundu

İngiliz tıp doktoru, yazar ve televizyoncu Michael Mosley, tatil için gittiği Yunanistan'ın Simi adasında yürüyüş yaparken kayboldu. Yunan yetkililer 5 Haziran'dan bu yana kendisinden haber alınamayan Mosley'in cesedini bulduklarını açıkladı
Yunan yetkililer açıkladı: Ünlü doktor Michael Mosley'in cesedi bulundu

Aralıklı oruç diyetleriyle tanınan ünlü TV doktoru Michael Mosley, tatil için gittiği Yunanistan'ın Simi adasında yürüyüşe çıktıktan sonra kayboldu.Yunan yetkililer, 5 Haziran'dan beri kendisinden haber alınamayan kayıp İngiliz doktor Michael Mosley'in cesedinin Simi adasında bulunduğunu doğruladı. Adanın belediye başkan yardımcısı Nikitas Grillas The Guardian'a yaptığı açıklamada “Aya Marina bölgesinde bulundu. Onun olduğunu teyit edebilirim" dedi. 

Kaybolduğundan beri hava,deniz ve kara operasyonlarıyla aranan Mosley, aralıklı orucu popüler hale getirmesi ve 5:2 diyetini tasarlamasıyla ünlenmişti. 67 yaşındaki Mosley en son çarşamba günü yerel saatle 13.30'da Simi adasındaki St Nikolas sahilinde yürüyüşe çıktığında görülmüştü. Eşi Dr. Clare Bailey, saat 19.30'a kadar geri dönmemesi üzerine yetkililere haber verdi.  Doktoru bulmak için bir arama kurtarma operasyonu başlatıldı.

Sıcaktan etkilenerek düştüğü varsayımı üzerinde durdular

Arama çalışmalarına polis, itfaiyeciler, özel eğitimli köpekler, gönüllüler ve bir drone dahil edildi. Polis, Mosley'in sıcaktan etkilenerek ayağının kaymış ve belki de yüksekten düşmüş olabileceği varsayımı üzerinde çalışıyordu.