14 Temmuz 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 24.07.2023 09:13 | Son Güncelleme: 24.07.2023 09:30

Yunanistan'ın Korfu Adası'nda orman yangını çıktı

Yunanistan son haftalarda yaşadığı birden fazla orman yangınıyla iklim krizini yoğun şekilde hissetmeye devam ediyor. Ülkede Rodos Adası'nda geçtiğimiz hafta başlayan yangın hala sürerken bu sefer de Korfu Adası'nda yeni bir orman yangını meydana geldi
Yunanistan'ın Korfu Adası'nda orman yangını çıktı

Rodos Adası'nda bir hafta önce başlayan orman yangını kontrolsüz şekilde yayılmaya devam ederken, Yunanistan'ın Korfu Adası'nda da orman yangını çıktı. Yunanistan İtfaiye Teşkilatı'ndan yapılan açıklamada, akşam saatlerinde başlayan yangın sebebiyle 12 yerleşim biriminin boşaltıldığı belirtildi. Haberlerde, yangından etkilenen bölgelerde kalan turistlerin Kasiopi köyüne götürüldükleri kaydedildi.

Kuzey Korfu Belediye Başkanı Yorgos Mahimaris, Yunan Devlet Ajansı AMNA'ya, "Zor bir durum, yangın Megulas bölgesinde ilk evlere ulaştı" dedi. Öte yandan, dün akşam saatlerinde Mora'nın kuzeyinde bulunan Egio kasabası yakınlarında çıkan orman yangını sebebiyle de tedbir amaçlı bazı yerleşim birimlerinin boşaltıldığı açıklandı. Yetkililer, dün Yunanistan genelinde 82 orman yangınının çıktığı bilgisini paylaştı.

Kaynak: AA