03 Mart 2024, Pazar
Haber Giriş: 11.10.2023 11:57 | Son Güncelleme: 11.10.2023 12:12

Bakan Tekin: Gelecek yıl ara tatil ile ilgili düzenlemeye gidilebilir

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin eğitim ve öğretimdeki ara tatil hakkında yaptığı değerlendirmede gelecek yıl düzenlemeye gidilebileceğini söyledi
Bakan Tekin: Gelecek yıl ara tatil ile ilgili düzenlemeye gidilebilir

AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin "Gelecek yıl ara tatil ile ilgili düzenlemeye gidilebilir" ifadelerini kullandı. Ara tatillerin kaldırılmasıyla ilgili bir durumun söz konusu olmadığını belirten Tekin, "Velilerden, öğrencilerden, öğretmenlerden öyle bir talep gelirse bakarız. Bu yılkini gördükten sonra değerlendirme yaparız" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda her Genel Müdürlüğün bünyesinde bir tane İzleme Değerlendirme Daire Başkanlığı olduğunu belirten Tekin, "Yapılan her şey, attığımız her adım o daire başkanlığı tarafından izleniyor. Bu yıl ara tatilden sonra rapor oluşturulur. Bakarız, öğrenciler, veliler, öğretmenler mutlu ise biz de devam edeceğiz. Eleştiri, eğitim süreciyle ilgili bir problem varsa ona göre çözüm alınabilir. Benim kişisel kanaatim Türkiye çapında değil, bölgesel olarak uygulanabilir. Şu an gündemimizde bu ara tatillerle ilgili herhangi bir şey yok" dedi.