21 Haziran 2024, Cuma Gazete Oksijen
Haber Giriş: 13.03.2024 20:39 | Son Güncelleme: 13.03.2024 20:49

Barclays: Fed'in faiz indirimini fiyatlayan altında ralli çoktan gerçekleşti

Altın, olası Fed faiz indirimi beklentileriyle Ekim ayından bu yana en iyi aylık performansını göstererek kayda değer bir yükseliş yaşadı. Ancak Barclays Hisse Senedi Türevleri Stratejisti Stefano Pascale, altının yükselişinin erken gerçekleştiğine inandığını söyledi
Barclays: Fed'in faiz indirimini fiyatlayan altında ralli çoktan gerçekleşti

Altında yaşanan rallinin etkileyici doğasını vurgulayarak "sürekliliğine" ve "gücüne" dikkat çeken Pascale, altının dokuz gün üst üste getiri sağladığına ve bunun da son 50 yıldaki "en yüksek altın yükseliş serilerinden" biri olduğuna işaret etti.

Pascale'ye göre, kazançları destekleyen "temel etkenlerden başka bir şey var. Altının başlıca itici güçleri olan getiriler ve ABD doları, gerçekleşen rallinin yalnızca üçte birini oluşturuyor" dedi.

Yatırımcıların, Fed'in faiz indiriminin ardından gelen tipik yüzde 10'luk ralliyi çoktan fiyatladığını vurgulayan Pascale, "yukarı yönde yer kalması" olasılığını kabul etmekle birlikte, tarihsel bir perspektiften bakıldığında altında "rallinin çoktan gerçekleştiğini" savundu.

Pascale, alternatif bir yatırım yaklaşımı olarak, yatırımcılara değerli metalin hareketlerinden faydalanmak için potansiyel bir yol olarak opsiyonları değerlendirmelerini öneriyor.