24 Haziran 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 28.07.2023 08:31 | Son Güncelleme: 28.07.2023 08:36

Getir, İspanya, İtalya ve Portekiz'den de çekiliyor

Türk gıda teslimat girişimi Getir İspanya, Portekiz ve İtalya'dan çekileceğini açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, ""Getir aynı zamanda bir finansman turunu tamamlıyor ve İngiltere, ABD, Almanya, Hollanda ve Türkiye'de faaliyetlerine devam edecek" denildi
Getir, İspanya, İtalya ve Portekiz'den de çekiliyor

Gıda dağıtım girişimi Getir dün yaptığı açıklamada İtalya, İspanya ve Portekiz'den çekileceğini duyurdu.  Getir gibi ultra hızlı market teslimat girişimleri Covid-19 salgını sırasında patlama yaşadı, ancak tüketicilerin mağazalardan alışverişe beklenenden daha fazla bir şekilde geri dönmesiyle darbe aldı. 

Reuters'ın haberine göre şirket e-postayla yaptığı açıklamada, üç ülkeden "üzenli bir şekilde çekilme niyetinde olduğunu aktardı. Şirketten yapılan açıklamada, "Getir aynı zamanda bir finansman turunu tamamlıyor ve şirketin gelirlerinin yüzde 96'sını oluşturan İngiltere, ABD, Almanya, Hollanda ve Türkiye'de faaliyet göstermeye devam edecek" denildi.

Bir ay önce İspanya'nın en büyük işçi sendikası Getir'in ülkedeki faaliyetlerini durdurduğunu ve tüm işgücünü işten çıkardığını açıklamıştı. Getir işten çıkarmalarla ilgili ayrıntı vermedi. Şirketten yapılan açıklamada, "Getir'in bu üç pazardan çekilmesi, finansal kaynaklarını operasyonel karlılık ve sürdürülebilir büyüme fırsatlarının daha güçlü olduğu mevcut pazarlara odaklamasına olanak sağlayacaktır" ifadeleri kullanıldı.