26 Haziran 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 05.04.2023 17:10 | Son Güncelleme: 05.04.2023 17:25

UBS Group Yönetim Kurulu Başkanı: Credit Suisse'le entegrasyon 3-4 yıl sürebilir

UBS Group Yönetim Kurulu Başkanı Colm Kelleher UBS'in Credit Suisse ile birleşmesinin kolay olmadığına işaret ederek kurumların entegrasyonunun 3-4 yıl sürebileceğini söyledi
UBS Group Yönetim Kurulu Başkanı: Credit Suisse'le entegrasyon 3-4 yıl sürebilir

UBS Group Yönetim Kurulu Başkanı Colm Kelleher, İsviçre'nin en büyük bankası UBS'in yıllık genel kurulunda, Credit Suisse'in satın alınması konusunda açıklamalarda bulundu. UBS'in Credit Suisse'i satın almasının planların uygulanması ile ilgili önemli riskler içerdiğini belirten Kelleher, anlaşmanın kolay olmadığını vurguladı. Kelleher, UBS Credit Suisse entegrasyonunun başarılı olacağını ifade ederek, "Credit Suisse'in UBS'e entegrasyonunun 3-4 yıl sürmesini bekliyorum" dedi.

UBS'in satın alma sırasında hisse geri alım programını askıya almaya karar verdiğini belirten Kelleher, mümkün olan en kısa sürede buna yeniden başlanacağını bildirdi. Kelleher, UBS'in, özel hizmetler ve varlık yönetimini büyütmeye odaklanmayı planladığına işaret ederek, yatırım bankacılığına tahsis edilen sermaye miktarının önemli ölçüde azalacağını ifade etti. Credit Suisse'in İsviçre ekonomisinin kalkınmasında hayati rol oynadığını vurgulayan Kelleher, "Credit Suisse artık bağımsız bir şirket olmayacak" dedi. Öte yandan, genel kurulda UBS hissedarları, Kelleher'i yeniden yönetim kurulu başkanı olarak seçti.