27 Haziran 2022, Pazartesi
Haber Giriş: 17.01.2022 14:08 | Son Güncelleme: 16.02.2022 15:18

Vakko’dan Fuudy’e 3 milyon dolarlık yatırım

Vakko Holding, büyüme stratejileri ve yeni yatırımları kapsamında online yemek sipariş platformu Fuudy’ye toplam 10,1 milyon dolar değerleme üzerinden 3 milyon dolar tutarında yatırım yaptı
Vakko’dan Fuudy’e 3 milyon dolarlık yatırım
Editör Editör
Cem Hakko
Cem Hakko
Vakko Holding, 2022 yılında ilk yatırımını dijital alanda yaptı ve online siparişte iyi yemek deneyimlemek isteyenler için kurulan Fuudy’ye toplam 10,1 milyon dolar değerleme üzerinden 3 milyon dolar tutarında yatırım yaptığını açıkladı. Vakko, dijital platform Fuudy’nin sağladığı hizmetleri genişletmeyi ve yeme içme sektöründeki lüks kavramını daha da yaygınlaştırmayı hedefliyor. Yeni yatırımla ilgili değerlendirme yapan Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, “Vakko stilini, hayatın her alanında hissettirmek hedefiyle 2021 yılında başladığımız yatırımlarımızın 2022’de de devam edeceğini paylaşmıştık. 2022’de Vakko dostlarına verdiğimiz hizmeti daha üst seviyelere taşımak için dijitalleşmeye ve bu alandaki girişimlere destek vermeye devam edeceğiz. Fuudy’yi büyütmeyi, hizmetlerini çeşitlendirip geliştirmeyi ve müşteri deneyimine dair bilgi birikimimizi aktarmayı planlıyoruz” dedi.
Cem Mirap
Cem Mirap
Fuudy Kurucu Ortağı Cem Mirap, “Restoran sektörünü ve Türkiye’nin en iyi lezzetlerini iyi bir seçki ve deneyim ile online olarak eve getirme misyonuyla hayata geçen Fuudy’nin pandemi döneminde başlayan yolculuğunun gittikçe büyüyerek ve gelişerek ilerlemesi mutluluk verici. Tüketiciye “en iyi” olanı sunmayı ilke edinerek çıktığımız yolda, iş dünyasında kendi alanının en iyilerinden biri olan Vakko ile ikinci yatırım turunu tamamlamasının sadece Fuudy’ye değil, tüm yiyecek-içecek sektörü ve gastronomi ekosistemine katma değerinin olacağına inanıyorum” diye konuştu.
İlker Baydar
İlker Baydar
Fuudy Kurucu Ortağı ve CEO’su İlker Baydar, konu ile ilgili gerçekleştirdiği açıklamasında “Günümüz girişim ve inovasyon ekosisteminde kişiselleştirilmiş servis ve hizmetler, sürdürülebilirlik ve ekonomiye duyarlı olmak büyük önem taşıyor.  Fuudy bu dönüşümün kendi alanında liderliğini yapmak üzere çıktığı yolda, yatırım alarak online yemek platformu ve kesişen dikeylerde büyümeye odaklandı. Vakko’nun Fuudy’nin büyüme stratejilerine hız ve değer katacağı görüşündeyim” diye belirtti.  Vakko CEO’su Jaklin Güner, bu yatırım ile ilgili değerlendirmesinde şunları şöyledi:
Jaklin Güner
Jaklin Güner
“İçinde bulunduğumuz dijital çağda, teknolojiyi kullanarak işi dönüştürmek artık çok daha önemli. Vakko olarak, her zamanki gibi bu dönüşüme de öncülük etmek için ilham veren projeler üzerinde çalışıyoruz. Değişen tüketici alışkanlıklarını ve teknolojinin sağladığı kazanımları düşündüğümüzde, önümüzdeki yeni dünyaya uygun ekip ve işlerin Vakko dünyasında oluşturulduğu heyecan verici bir sürecin başlangıcındayız. Yakında yeni gelişmelerin de müjdesini vereceğiz".