21 Şubat 2024, Çarşamba
Haber Giriş: 04.12.2022 09:01 | Son Güncelleme: 04.12.2022 09:08

Zelenskiy: AB ülkelerinin Rus petrolüne tavan fiyat kararından memnun kalmadık

Ülkedeki çatışmalara dair bilgiler veren Ukrayna lideri Zelenskiy, AB ülkelerinin Rus petrolüne karşı aldıkları taban fiyat kararına değinerek, "Fiyatın daha da aşağı indirilmesi gerekiyor. Verilen karardan memnun kalmadık" dedi
Zelenskiy: AB ülkelerinin Rus petrolüne tavan fiyat kararından memnun kalmadık

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Telegram hesabından paylaştığı günlük görüntülü mesajında ulusa seslendi. Son dönemde Donetsk bölgesindeki Bahmut ve Soledar şehirlerinde yaşanan çatışmaları en sıcak olarak değerlendiren Zelenskiy, şunları söyledi: 

"Donetsk bölgesinde, Bahmut, Soledar (buralardaki durum), daha önce olduğu gibi şimdi de en sıcak, en acı verici. Çocuklarımıza (Ukraynalı askerlere) bu yönde yardımcı olmak için her şeyi yapıyoruz. Savunmayı orada tutan kahramanlarımız, oradaki herkes en büyük teşekkürü hak ediyor"

Fiyat daha da indirilmeli

Zelenskiy, Avrupa Birliği ülkelerinin 2 Aralık'ta, Rusya'dan deniz yoluyla taşınan petrole varil başına 60 dolar tavan fiyat uygulanmasında anlaştıklarını hatırlatarak, bu fiyatın daha da aşağı inmesi gerektiğini kaydetti. Bir varil Rus petrolünün fiyatının 30 dolara kadar indirilmesi gerektiğini savunan Zelenskiy, dün verilen karardan memnun kalmadıklarını ifade etti.