15 Nisan 2024, Pazartesi
Haber Giriş: 03.10.2022 18:00 | Son Güncelleme: 03.10.2022 18:07

HBO Max Türkiye'de yayına girmeyecek

Dijital yayın platformu HBO Max'in, RTÜK'ten lisans başvurusunun onaylandığına dair çıkan haberlerin ardından, platform Türkiye'de yayına başlamayacağını açıkladı
HBO Max Türkiye'de yayına girmeyecek

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, cumartesi günü HBO Max'in Türkiye'de yayın hakkı için yaptığı lisans başvurusuna ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bu nedenle HBO Max'in, Türkiye'de yayına başlayacağına dair haberler ortaya çıktı. 

Ancak HBO Max, Türkiye'de hizmete başlayacağı haberlerini yalanladı. Şirketten yapılan açıklamada, "Basında çıkan son haberlerin aksine, Warner Bros. Discovery olarak HBO Max'i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur. Daha önce de belirtildiği gibi, Warner Bros. Discovery, 2023 yılında HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldı. Warner Bros. Discovery’nin sunacağı bu yeni hizmet, 2024'ten itibaren Avrupa'da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max'in hali hazırda mevcut olduğu pazarlarda yayına başlayacaktır" ifadelerine yer verildi.