01 Aralık 2022, Perşembe
Haber Giriş: 17.08.2022 14:50 | Son Güncelleme: 17.08.2022 15:25

The Addams Family Tim Burton imzasıyla yeniden uyarlanıyor

İlk olarak 1991 yılında seyirciyle buluşan The Addams Family yeniden uyarlanıyor. Bu kez Morticia Addams rolünde Catherine Zeta Jones üstlenirken ona Jenna Ortega ve Luis Guzman gibi isimler eşlik ediyor
The Addams Family Tim Burton imzasıyla yeniden uyarlanıyor

Netflix'in diziyi Şubat 2021'de duyurduğu, Tim Burton'ın ise yönetmen koltuğunda oturduğu The Addams Family filminden ilk görsel paylaşıldı. 

Gotik korku, fantezi ve komedi türlerini harmanlayan The Addams Family'nin spin-off’u Wednesday'in oyuncu kadrosunda Jenna Ortega ve orijinal Wednesday’e hayat veren Christina Ricci ikilisiyle beraber Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Gwendoline Christie, Isaac Ordonez, Victor Dorobantu, George Burcea, Tommie Earl Jenkins, Iman Marson, William Houston, Luyanda Unati Lewis-Nyawo, Oliver Watson, Calum Ross ve Johnna Dias Watson gibi isimler yer alıyor.

Beetlejuice, Edward Scissorhands ve Corpse Bride gibi filmlere imza atan Tim Burton kariyerinde ilk defa bir animasyonu gerçek oyuncularla dizi olarak uyarlayacak. 

Charles Addams’ın karikatür serisi

1938’de Charles Addams’ın The New Yorker için yarattığı karikatür serisi olarak başlayan The Addams Family 1964-1966 yılları arasında siyah beyaz TV şovu olarak seyircisiyle buluştu. The Addams Family (1991) ve Addams Family Values (1993) filmlerinin yanı sıra 2019 versiyonu da olmak üzere animasyonları ve dizileri yapıldı. Ayrıca Addams Ailesi’nin bir de tiyatro oyunu var. 2010 yılında Addams Ailesi, Broadway Müzikal çıkışını Lunt-Fontanne Tiyatrosu’nda yaptı. Toplam 722 performans ile hatırı sayılır bir başarıya imza attı.