24 Şubat 2024, Cumartesi
Haber Giriş: 03.10.2023 09:03 | Son Güncelleme: 03.10.2023 09:51

Box Office Türkiye: Kuru Otlar Üstüne gişenin zirvesinde

Nuri Bilge Ceylan imzalı Kuru Otlar Üstüne, ilk hafta sonunda 70 bin 157 seyirci tarafından izlenerek Box Office Türkiye'nin yeni lideri oldu. Böylelikle film, Nuri Bilge Ceylan'ın açılışını gişenin zirvesinde yapan ilk filmi oldu
Box Office Türkiye: Kuru Otlar Üstüne gişenin zirvesinde

Prömiyerini yaptığı Cannes'da Merve Dizdar'a En İyi Kadın Oyuncu ödülünü getiren Kuru Otlar Üstüne, vizyondaki ilk hafta sonunda 70 bin 157 seyirci tarafından izlenerek Box Office Türkiye'nin zirvesine yerleşti. Kuru Otlar Üstüne böylelikle Nuri Bilge Ceylan'ın filmografisi içerisinde en iyi açılışa imza atarken, yönetmenin açılışını gişenin zirvesinde yapan ilk filmi oldu.

Kuru Otlar Üstüne'nin, Ceylan'ın gişede en fazla seyirciye ulaşan Kış Uykusu'nu (304 bin seyirci) geçmek için önemli bir potansiyeli bulunuyor. Filmin bunu gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğine dair daha somut ipuçlarını ikinci hafta sonuyla birlikte görmüş olacağız.

Geçen haftanın lideri üçüncü sırada

Haftanın bir diğer yeni filmi Paw Patrol: Süper Film (Paw Patrol: The Mighty Movie), 41 bin 630 seyirciyle açılışını listenin ikinci basamağında gerçekleştirdi. Bir önceki hafta sonunun gişe lideri Cehennem Melekleri 4 (Expend4bles), ikinci hafta sonunda 36 bin 244 seyirciyle kendine üçüncü basamakta yer bulurken, Mucize Uğur Böceği ile Kara Kedi (Ladybug & Cat Noir: The Movie) 27 bin 776 seyirciyle hafta sonunu dördüncü sırada kapattı. Haftanın öne çıkan bir diğer yeni filmi Yaratıcı (The Creator) ise 16 bin 487 seyirciyle listeye beşinci sıradan girdi.

Burak Göral: İzleyince çok iyi bir roman okumuş gibi hissediyorsunuz