05 Mart 2024, Salı
Haber Giriş: 15.06.2022 18:10 | Son Güncelleme: 15.06.2022 20:19

Disney+ Türkiye'de yayına başlamasını kutladı

The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney+, Türkiye’de yayına başlamasını 14 Haziran Salı akşamı Tersane İstanbul’da düzenlediği lansman partisiyle kutladı
Disney+ Türkiye'de yayına başlamasını kutladı

Eğlence sektörünün bilinen markalarından The Walt Disney Company’nin dijital yayın platfomu Disney+, Türkiye’de izleyicilerle buluşmasını dün gece düzenlediği etkinlikle kutladı.

Tersane İstanbul’da gerçekleşen lansman partisinde tüm konuklar, Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve diğer içeriklerin dünyasından izler taşıyan farklı konseptlerle karşılandı.

Geceye katılanlar arasında geçtiğimiz günlerde Disney+ yetenek yüzleri olarak açıklanan Aslı Enver, Burak Deniz, Cansu Dere, Demet Özdemir, Eda Ece, Engin Akyürek, Halit Ergenç, Hande Erçel, Pınar Bulut, Pınar Deniz ve Zeynep Günay Tan yer aldı.

Davete aynı zamanda Disney+’ın şu ana kadar açıklanan yerli orijinal yapımlarında rol alacağı duyurulan Buğra Gülsoy, Hafsanur Sancaktutan, Zerrin Tekindor, İbrahim Selim, İrem Helvacıoğlu, Onur Bay, Leyla Tanlar, Ebru Özkan gibi ünlü oyuncular katılırken, medya dünyasından da birçok isim davetliler arasındaydı. 

Çağla Şıkel’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte The Walt Disney Company Genel Müdürü Cenk Soner, tüm misafirleri Disney+'a davet etti. Gecede İstanbul Film Müzikleri Orkestrası İFMO; Disney film müziklerinden derledikleri, düzenlemesi Esin Aydıngöz tarafından yapılan seçki ile Kerem Esemen şefliğinde dinleti sundu.

Disney+'ın marka yüzü Tarkan 

Gecenin sürprizlerinden biri, Türkiye’nin megastarı Tarkan’ın uzun bir aranın ardından bu etkinlikte sahne alması ve Disney+’ın marka yüzü olduğunu açıklaması oldu.  

Gecede sevilen şarkılarını seslendiren Tarkan, “Disney+‘ın Türkiye’de yayın hayatına başladığı bu özel günde burada olmak, sahne almak çok güzel. Bir Disney fanı olarak bu günün heyecanını paylaşmak, Disney ailesinin bir parçası olmak mutluluk verici ve onurlandırıcı benim için. Hissediyorum ki iş birliğimizle çok güzel projelere imza atacağız. Bu arada benim yaklaşık 3 yıl aradan sonraki ilk İstanbul konserim bu. İstanbul’da yeniden sahnede olmak harika. Çok özlemişim” dedi.

Aylık ücreti 34.99 TL

Disney+, yerli orijinal içeriklerini hem Türk izleyicisiyle hem de dünyanın birçok ülkesindeki izleyicilerle buluşturuyor. Engin Akyürek’in başrolünü üstlendiği Disney+’ın ilk yerli orijinal dizisi Kaçış 14 Haziran’da platformda gösterilmeye başlarken; Demet Özdemir ve Buğra Gülsoy’un başrollerini paylaştığı Dünyayla Benim Aramda, Timuçin Esen’in başrolde olduğu Gri ve Pınar Deniz’in başrolde olduğu Avcı kod adlı diziler ile Recep İvedik 7 ve Kral Şakir Geri Dönüşüm filmlerinin de kısa süre sonra yayına girmesi planlanıyor.

Disney+’ın üyelik ücreti aylık 34.99 TL, yıllık ise 349,90 TL olarak açıklandı.