22 Mayıs 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 26.05.2023 12:00 | Son Güncelleme: 26.05.2023 12:11

Sinema rehberi: 7 yeni film vizyonda

Sinema salonlarında bu hafta üçü yerli, 7 film vizyona girdi. Haftanın öne çıkan yapımı ise deniz kızı Ariel'in hikayesini anlatan Küçük Deniz Kızı filmi
Sinema rehberi: 7 yeni film vizyonda

Kaygısız Baş

Haftanın yerli komedi filmi Kaygısız Baş'ın yönetmenliğini Taha Ulukaya üstlendi. Bir gencin İstanbul'daki işinden kovulup memleketi Kapadokya'ya dönmesi sonrası gelişen olayları konu edinen yapımda Ferdi Akarnur, Mehmet Çepiç, Bülent Ergün, Turgay Tanülkü ve Burak Satıbol rol aldı.

Savaş Atı

Gina Gammell ve Riley Keough'un yönettiği Savaş Atı, aidiyet arayışındaki iki gencin büyüme öykülerini aktarıyor. Filmde Jojo Bapteise Whiting, Ladainian Crazy Thunder, Jesse Schmockel, Wilma Colhoff ile Lona Red Bear rol aldı.

Dram türündeki film, yönetmen Keough'un American Honey'nin çekimleri sırasında tanıştığı Oglala Lakotası Bill Reddy ve Franklin Sioux Bob'un kendi yaşam öykülerinden esinlenerek beyaz perdeye uyarladı.

Küçük Deniz Kızı

Macera tutkunlarının ilgisini çekmeye aday olan Rob Marshall'ın yönettiği Küçük Deniz Kızı, insan olmayı hayal eden küçük deniz kızı Ariel'in hikayesini ele alıyor.

Suzume

Makoto Shinkai'nin yönettiği Japon yapımı anime film Suzume, bir felaketin ardından ortaya çıkarak, daha büyük yıkıma yol açan kapıları kapatmaya çalışan 17 yaşındaki Suzume'nin olgunlaşma hikayesini konu ediyor.

Haftanın korku filmleri

Calvin Morie McCarthy'nin yönettiği ABD yapımı korku ve gerilim filmi Conjuring: Şeytan Ayini, uyku problemi yaşayan bir gencin, bu problemden kurtulmak için bir araştırma grubuna katılması sonrası yaşadığı korku dolu kabusu anlatıyor. Kemal Danacı'nın Cin Hikayeleri Kayıp Bebek adlı filmi, Anadolu'daki gizemli olayları araştıran TV programı ekibinin, katıldıkları bir cin çıkarma ayini sonrasında başlarına gelen olaylar etrafında dönüyor.

Yıldız Ustabaş, İpek Tenolcay ve Muhammed Cangören'in oynadığı haftanın bir diğer korku filmi İşaretliler: Kurban, baskıcı annesi ve ilgisiz babası yüzünden ailesinden kopuk bir hayat süren genç bir kızın, kapısında bulduğu bir kediyi eve almasıyla hayatının metafizik bir hal almasını konu alıyor.