02 Mart 2024, Cumartesi
Haber Giriş: 22.10.2022 15:17 | Son Güncelleme: 22.10.2022 17:48

Taylor Swift’ten rekor: Midnights, bir günde en çok dinlenen albüm oldu

Taylor Swift’in dün yayınlanan pop albümü Midnights, Spotify, Apple Music ve Amazon Music gibi platformlarda art arda dinlenme rekorları kırdı
Taylor Swift’ten rekor: Midnights, bir günde en çok dinlenen albüm oldu

Taylor Swift, Cuma günü yeni albümü Midnights’ı yayınladı. Albüm, Spotify’da hayranlarının beğenisine sunulduktan sonra platform çöktü. Dünya çapında yaklaşık 8 bin kişi, platforma erişimlerinin kesildiğini bildirdi. Spotify kısa sürede sorunu çözdü. 

Albümün dinleyicilerle buluşturulmasından yaklaşık 24 saat sonra ise dev müzik platformu Spotify, Midnights’ın platform tarihinde bir günde en çok dinlenilen albüm olduğunu ve böylece rekor kırdığını resmi Twitter hesaplarından yayınladıkları “Ve 22 Ekim’de saat gece yarısına bile gelmeden Taylor Swift Spotify tarihinde bir günde en çok dinlenen albüm rekorunu kırdı. Tebrikler @taylorswift13” tweet’i ile duyurdu. Spotify, albümün toplamda kaç dinlenmeye ulaştığını henüz yayınlamadı. Chart Data'nın verilerine göre albüm Spotify'da 185 milyon dinlenmeye ulaştı. 183 milyonla rekoru elinde tutan Bad Bunny’nin Mayıs’ta yayınladığı Un Verano Sin Ti albümünü geçti.

Midnights, Spotify’a ek olarak Apple Music’te ve Amazon Music’te de rekor kırdı. Apple Music, bu rekoru Twitter hesaplarından paylaştıkları “Midnights, 21 Ekim’de ilk gün dinlenmeleriyle Apple Music tarihinin en büyük pop albümü rekorunu kırdı. Tebrikler @taylorswift13” tweet’i ile duyurdu. Amazon Music “Tebrikler @ taylorswift13. Midnights, dünyadaki herhangi bir sanatçının Amazon Music’te ilk günde en çok dinlenmeye sahip olan albümü oldu” diyerek Swift’i tebrik etti. 

Swift, Twitter’da paylaştığı bir tweet’te çok şanslı olduğunu söyledi ve bu rekorları akıllara durgunluk veren bir olay şeklinde nitelendirerek hayranlarına teşekkür etti. Şarkıcı, albümü ağustos ayında 2022 MTV VMA esnasında duyurarak hayranlarını şaşırtmıştı. Midnights’ta, son iki albümü Folklore ve Evermore’dan farklı bir yol izleyen Swift, albüm için “Midnights; yoğunluk, inişler ve çıkışlar ve gelgitlerden oluşan bir kolajdır. Hayat; karanlık, yıldızlı, bulutlu, korkunç, heyecan verici, sıcak, soğuk, romantik veya yalnız olabilir. Tıpkı Midnights gibi” açıklamasını yaptı.