17 Temmuz 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 03.10.2022 11:02 | Son Güncelleme: 03.10.2022 11:04

Togg'dan fiyat iddialarıyla ilgili resmi açıklama

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, son günlerde ortaya çıkan fiyat listeleri, ön sipariş-satış kampanyaları gibi spekülatif haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı
Togg'dan fiyat iddialarıyla ilgili resmi açıklama

Yerli ve milli otomobil Togg, 29 Ekim 2022 tarihinde hem fabrika açılışı yapacak hem de ilk otomobil banttan inmiş olacak. Geri sayım sürürken, sosyal medya ve bazı haberlerde Togg'a ilişkin fiyat ve satış kampanyalarıyla ilgili iddialara ortaya atıldı. Farklı rakamların gündem olması sonrası Togg, bilgi kirliliğinin önüne geçmek için Twitter'dan en net açıklamayı yaptı. Togg, fiyat listesi, ön sipariş-satış kampanyası, Togg iş ortağı gibi görünen kişi ve kurumların açıklamasına itibar edilmemesi yönünde duyuru yaptı.

Togg'dan yapılan açıklama şöyle:

Gemlik Kampüsümüzün resmi açılışını gerçekleştireceğimiz 29 Ekim 2022 ve akıllı cihazımızın yollara çıkacağı Mart 2023 tarihi yaklaştıkça Togg'a olan ilgi de artıyor. Bu ilgi ve merakı gururla takip ediyor, markamızla ilgili ticari sır olmaktan çıkan her gelişmeyi düzenli olarak sosyal medya hesaplarımız ve basın bültenlerimiz aracılığıyla duyuruyor, kamuoyunu gelişmelerden haberdar ediyoruz. Özellikle son haftalarda tamamı tahmine ya da varsayıma dayanan beyanlar, şirket temsilcilerimizin ifadelerinin çarpıtılarak yorumlanması ve hayal ürünü iddialar maalesef dikkat çekici biçimde artmıştır.