16 Temmuz 2024, Salı Gazete Oksijen
Haber Giriş: 28.03.2024 16:49 | Son Güncelleme: 28.03.2024 16:53

Akşener: Düşman kuvvet olmaktan bıktık

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Gölbaşı’nda ziyaret ettiği esnafa "Yeni bir değişikliğe ihtiyaç var, sizi kim ikna edebilirse o oyunu alsın. Düşman kuvvet olmaktan bıktık, oy istiyorum” dedi
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Gölbaşı’nda esnafı ziyaret etti. Akşener’e partisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım ve Gölbaşı Belediye Başkanı adayı Fehmi Kandemir de eşlik etti. Akşener, girdiği dükkanlarda esnaftan Yıldırım ve Kandemir için oy istedi. Ziyaret ettiği giyim mağazasında geçen 3 yıl boyunca esnaf gezdiğini ama bu süre boyunca ne kendi partisini övdüğünü ne de başka partiyi partiyi yerdiğini anlatan Akşener, “Sadece sizi konuştuk, sesinizi duyurmaya çalıştım ama şimdi seçim, geldik oy istemeye” dedi. Partinin başkan adaylarını beğendiğini, takdir ettiğini ifade eden esnaf da “Herkesin gönlünde bir aslan yatar, Allah utandırmasın” diye konuştu.

Dükkan çıkışında tekerlekli sandalyede olan engelli bir yurttaşla konuşan Akşener, ona bakan eşinin engelli bakım maaşı alıp almadığını sordu. “Hayır” yanıtını alan Akşener, ne kadar emekli maaşı aldığını sordu. Akşener, “5 bin 300, malulen” diyen vatandaşa, “O yetmez” deyip engelli bakım maaşı alması konusunda yardımcı olmak için iletişim bilgilerini aldı.

Ardından girdiği züccaciye dükkanında adayları için oy istediği esnafın “İnşallah” demesi üzerine Akşener, “İnşallah dedi bu önemli, hayırlısıyla denildiğinde bir kol boyu mesafe oluyor, öğrendik artık. Yeni bir değişikliğe ihtiyaç var, sizi kim ikna edebilirse o oyunu alsın, düşman kuvvet olmaktan bıktık, oy istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

''Verin oyunuzu gereğini yapayım”

Su artıma cihazı dükkanına giren Akşener, burada esnafa kaç kişiyi istihdam ettiğini sordu. 30-40 kişiyi çalıştırdığını söyleyen esnafa Akşener, “Nasıl bir işsizlik var biliyor musunuz, Allah bin kere razı olsun” dedi. Akşener’in adaylarına oy istemesi üzerine esnaf, “İnşallah, Gölbaşı’nda da Lütfü Başkanımın sayesinde bayağı bir hareket oldu iyi yerlerde görmek isteriz” dedi, Akşener, “İnşallah verin oyunuzu gereğini yapayım ben de” cevabını verdi.