17 Temmuz 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 13.12.2023 17:00 | Son Güncelleme: 10.01.2024 16:22

Erdoğan ile Yapıcıoğlu seçim işbirliğini konuştu: Cumhur İttifakı'nın devamı yönünde talep ve irade uyuşması var

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, HÜDA PAR Yapıcıoğlu ile bir araya geldi. Yerel seçimlerde işbirliğinin konuşulduğu görüşmenin ardından açıklama yapan Yapıcıoğlu, Cumhur İttifakı'nın devam etmesi yönünde bir talep ve irade uyuşması olduğunu söyledi
Erdoğan ile Yapıcıoğlu seçim işbirliğini konuştu: Cumhur İttifakı'nın devamı yönünde talep ve irade uyuşması var

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu kabul etti. Yapıcıoğlu'nu, kabulün gerçekleşeceği AK Parti Genel Merkezi'ne gelişinde AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin karşıladı. Basına kapalı kabul yaklaşık 1 saat sürdü.

Yapıcıoğlu, görüşmenin ardından parti genel merkezinden ayrılırken yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin yerel seçimlere ilişkin olduğunu söyledi. Prensip olarak Cumhur İttifakı'nın devam etmesi yönünde bir talep ve irade uyuşması olduğunu ifade eden Yapıcıoğlu, "Arkadaşlarımız önümüzdeki günlerde detayları çalışacaklar. Detaylar belli olduktan sonra icap ederse kamuoyuna yeni bir açıklama yaparız" diye konuştu.

Yapıcıoğlu, "Görüşmede yerel seçimlerde işbirliği için bir il telaffuz edildi mi?" sorusu üzerine, detayları zamanı gelince paylaşacaklarını söyledi. Görüşmeler için heyet oluşturulup oluşturulmadığı sorulan Yapıcıoğlu, şunları söyledi: "Sayın Efkan Ala başkanlığında AK Parti heyeti olacak. Bizde Genel Başkanvekilimiz İshak Sağlam başkanlığında heyet olacak. Üçer kişilik heyetler, bu çalışmaları yapacaklar. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde bir sonuca ulaşmak için gayret edecekler." Yapıcıoğlu, "İlk görüşme ne zaman yapılacak?" sorusuna, "Muhtemelen, yarın ya da cuma günü olur" yanıtını verdi.