23 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 05.02.2024 20:08 | Son Güncelleme: 06.02.2024 00:57

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Hatay’daki sözlerine tepki: Bu tehdidinizin karşılığı milyonlar olacak

İBB Başkanı İmamoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatay'daki sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu “Bile isteye yardım etmediğinin ifadesi. Seçime 1 ay kaldı diye sözüm ona milleti korkutacak. Bu ifadeler hafife alınacak türden değil. Bu tehdidinizin karşılığı milyonlar olacak, göreceksiniz" şeklinde konuştu
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Hatay’daki sözlerine tepki: Bu tehdidinizin karşılığı milyonlar olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada "Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı" demişti. 

İstanbul İkitelli’de, ‘İstanbul'un Yeni Otobüslerinin Tanıtımı Etkinliği’nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hatay'daki bu sözlerine ilişkin konuştu.

“Bile isteye yardım etmediğinin ifadesi” diyen İmamoğlu, “Seçime 1 ay kaldı diye sözüm ona milleti korkutacak. Bu ifadeler hafife alınacak ifadeler değil, tıbbın konusu bu ifadeler. Depremzedelerin önünde, sırf kendilerini seçmediler diye yardım götürmediğini itiraf etti. Bu tür davranışları toplumun vicdanına bırakıyorum” dedi.

Psikolojik olarak analize muhtaçtır

"Erdoğan'ın ifadeleri psikolojik olarak analize muhtaçtır" sözlerini kullanan İBB Başkanı, "Bu nasıl bir anlayış? Milletin efendi olduğunu bunlar öğrenecek 31 Mart’ta. Millet efendi, siz değilsiniz. Bu tehdidi milletimiz yutmaz. Bu millet bu tehdidin cevabını öyle bir verir ki… Bu tehdidinizin karşılığı milyonlar olacak göreceksiniz" diye konuştu.

Erdoğan'ın bu açıklaması yerel seçim öncesi seçmenlere 'gözdağı' olarak yorumlanmıştı.