23 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 28.03.2024 19:00 | Son Güncelleme: 28.03.2024 19:26

RTÜK'ten Şengül Kurum açıklaması: Ücretsiz izin aldı, eşinin yanında olmasında hiçbir mahsur yok

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum'un eşi RTÜK çalışanı Songül Kurum'un 1 Nisan'a kadar ücretsiz izin aldığını belirterek, "İdari ve hukuki olarak eşinin yanında bulunmasında hiçbir mahsur yoktur" açıklamasını yaptı
RTÜK'ten Şengül Kurum açıklaması: Ücretsiz izin aldı, eşinin yanında olmasında hiçbir mahsur yok

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum'un eşi Şengül Kurum'un ücretsiz izin aldığını bildirdi. Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, RTÜK çalışanı Şengül Kurum'un 1 Nisan'a kadar ücretsiz izin aldığını belirtti.

"Eşine destek vermesi takdir edilecek bir durum"

İsmi verilerek Şengül Kurum'un bilinçli bir şekilde hedef gösterildiğini vurgulayan Şahin, şunları kaydetti: "Çalışanımız Sayın Şengül Kurum, etik ve ilkeli bir duruş sergileyerek 1 Nisan 2024'e kadar ücretsiz izin almıştır. Yani idari ve hukuki olarak eşinin yanında bulunmasında hiçbir mahsur yoktur. Hatta ve hatta insani olarak eşine destek vermesi takdir edilecek bir durumdur. İsterseniz bir ara bu ilkesel duruşu sergileyemeyen siyasetçi yakınları ile Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına bakalım. İşiniz gücünüz yalan yanlış algıyı üretip halkımızı kandırmak. Tekrar ediyorum, yalan yanlış algılar, paylaşımlar ve haberlerle kurumumuzu ve güzide çalışanlarımızı yıpratmanıza müsaade etmeyeceğiz."

Kaynak: AA