27 Mayıs 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 16.02.2024 19:14 | Son Güncelleme: 16.02.2024 19:32

TİP Genel Başkanı Erkan Baş Gebze'den aday: İşçi havzalarının sağ partilere terk edilmesine asla razı olmayacağız

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Kocaeli Gebze'de partisinin belediye başkan adayı oldu. Gebze'nin 'Türkiye'nin en büyük işçi havzası' olduğunu vurgulayan Baş, "İşçi havzalarının sağ partilerin oy deposu olarak görülüp terk edilmesine asla razı olmayacak ve bu algıyı değiştireceğiz" ifadelerini kullandı
TİP Genel Başkanı Erkan Baş Gebze'den aday: İşçi havzalarının sağ partilere terk edilmesine asla razı olmayacağız

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, yerel seçimlerde Kocaeli'nin Gebze ilçesinden belediye başkan adayı oldu. 

Adaylığını yazılı bir açıklamayla duyuran Baş, "Türkiye İşçi Partisi’nden aday olmak insana ne makam kazandırır ne de para pul; TİP adaylığının anlamı sorumluluk almak, elini taşın altına koymaktır. Adaylığı böyle değerlendirdiğimiz için ben de arkadaşlarımdan beklediğim sorumluluğu paylaşıyorum ve ülkemizin en büyük işçi havzası olan Gebze’den adaylığımı ilan ediyorum" ifadelerini kullandı. 

TİP'in, işçi sınıfının her zaman yanında ve hizmetinde olacağını söylediklerini hatırlatan Erkan Baş şöyle devam etti: "İşçi havzalarının sağ partilerin oy deposu olarak görülüp terk edilmesine asla razı olmayacak ve bu algıyı değiştireceğiz. Çünkü, algılarımızdan alışkanlıklarımıza kadar, tepeden tırnağa değişmek şart! Gebze’yi işçiler yönetecek. Türkiye’yi işçiler yönetecek."