04 Mart 2024, Pazartesi
Haber Giriş: 27.01.2023 09:56 | Son Güncelleme: 27.01.2023 10:03

Sinema rehberi: 6 yeni film vizyonda

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta ikisi yerli, 6 film vizyona girdi. Haftanın öne çıkan yapımı ise kansere karşı verdiği mücadeleyle hafızalarda yer alan Neslican Tay'ın hikayesini anlatan Demir Kadın: Neslican
Sinema rehberi: 6 yeni film vizyonda

Demir Kadın: Neslican

Demir Kadın: Neslican kansere karşı verdiği mücadeleyle hafızalarda yer alan, ancak 2019'da hayatını kaybeden Neslican Tay'ın hikayesini ele alıyor. Senaryosunu Nalan Merter Savaş'ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Özgür Bakar'ın üstlendiği filmde, Neslican Tay'ı Naz Çağla Irmak canlandırdı.

Başarılı oyuncular Deniz Uğur, Mesut Akusta, Zeynep Elçin, Ahmet Haktan Zavlak, İlker Aksum, Özge Sezince Varley, Şeyma Peçe, Hasan Denizyaran, Cansu Fırıncı, Yurdaer Okur, Meral Çetinkaya, Sedef Şahin ve Nisa Sofiya Aksongur da filmin oyuncuları arasında yer alıyor.

Uçak

Gerard Butler ve Mike Colter'in başrollerini paylaştığı Uçak, gerilim ve aksiyon meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor. Jean-François Richet'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Gerard Butler'in kaptan pilot Brodie Torrance'ı canlandırdı.

Filmin konusu kısaca şöyle: Brodie Torrance, yıldırım düşmesi sonucu hasar alan uçağı, savaş alanına dönmüş bir adaya indirerek yolcuları kurtarır. Fakat bu inişin hayatta kalma mücadelesinin sadece başlangıcı olduğunu fark eder. Bütün yolcular tehlikeli zorbalar tarafından rehin alındığında, Torrance'in yardım istediği kişi, cinayetle suçlanan ve FBI tarafından başka bir yere transfer edilen Louis Gaspare olur.

Maskeli Balo

Yönetmenliğini Nicolas Bedos'un üstlendiği Maskeli Balo'da Pierre Niney, Isabelle Adjani, François Cluzet, Marine Vacth, Emmanuelle Devos ve Laura Morante rol aldı. Fransız yapımı film, bir kaza sonucu kariyeri sonlanan bir dansçının, Fransız Riviera'sında geçimini sağlayan eski bir sinema yıldızıyla tanışmasının ardından değişen hayatına odaklanıyor. Filmin dünya prömiyeri, yarışma dışı gösterildiği Cannes Film Festivali'nde gerçekleştirilmişti.

İfrit-i Cin

Ertuğrul Yüreklikul'un yönettiği İfrit-i Cin, haftanın yerli korku filmi olarak beyaz perdedeki yerini alacak.

Haftanın Animasyonları

Animasyon sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen Çizmeli Kedi: Son Dilek'i, Januel Mercado ve Joel Crawford yönetti. 

Film, kötülüğüyle nam salmış Dilek Yıldızı'nı bulmak için Kara Orman'a doğru maceraya çıkan Çizmeli Kedi'nin, eski ortağı ve düşmanı Yumuşak Pati Kitty'den yardım istemek zorunda kalması sonrası gelişen olayları anlatıyor.

Ainbo: Amazon'da Büyük Macera'nın yönetmen koltuğuna Jose Zelada ve Richard Claus oturdu. Yapım, Amazon'un kalbinde yaşayan genç ve cesur bir kız Ainbo'nun, yaşadığı cennet ormanın yok edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalması nedeniyle hayvan dostlarıyla yuvasını korumak için giriştiği macerayı konu ediyor.