16 Nisan 2024, Salı
Haber Giriş: 21.11.2023 21:44 | Son Güncelleme: 21.11.2023 21:53

A Milli Futbol Takımı Galler'de tarihi başarı peşinde

EURO 2024 Elemeleri D Grubu’nda bu akşam Galler ile karşılaşacak Türkiye, grubunu zirvede tamamlarsa tarihinde ilk kez büyük bir turnuvaya grup lideri olarak katılacak. Milli Takım'a liderlik için 1 puan yetecek
A Milli Futbol Takımı Galler'de tarihi başarı peşinde

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu sekizinci ve son haftasında bu akşam deplasmanda Galler ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, tarihinde ilk kez bir grup aşamasını ilk sırada bitirmek ve bir turnuvaya ilk kez grup lideri olarak katılmak için sahaya çıkacak.

Almanya'nın ev sahipliği yapacağı EURO 2024'e katılmayı garantileyen ve grup liderliği hedefiyle Galler karşısında olacak Türkiye, tarihinde 5 kez Avrupa Şampiyonası ve 2 kez Dünya Kupası'nda yer aldı. Ay-yıldızlı ekip bu 7 turnuvaya da grup aşamasından lider olarak katılamadı. Son maçlar öncesinde ikinci sıradaki Hırvatistan'ın 3 puan önünde bulunan Türkiye'ye, grup liderliği için 1 puan bile yeterli olacak.

11'ler belli oldu

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu'nda yapılacak Galler-Türkiye karşılaşmasının hakem ve takım kadroları şöyle:

Stat: Cardiff City

Hakemler: Matej Jug, Matej Zunic, Aleksandar Kasapovic (Slovenya)

Galler: Ward, Roberts, Lockyer, Ben Davies, Rodon, Broadhead, Jordan James, Ampadu, Neco Williams, Johnson, Wilson

Türkiye: Uğurcan Çakır, Ferdi Kadıoğlu, Samet Akaydın, Abdülkerim Bardakcı, Cenk Özkacar, İsmail Yüksek, Salih Özcan, Yusuf Sarı, Abdülkadir Ömür, Kerem Aktürkoğlu, Barış Alper Yılmaz

Kaynak: AA