24 Haziran 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 09.06.2024 21:18 | Son Güncelleme: 09.06.2024 21:51

Fenerbahçe'de 3'üncü Ali Koç dönemi

Fenerbahçe Kulübü olağan seçimli genel kurulunda Ali Koç, 26 bin 947 geçerli oyun 16 bin 464'ünü alarak yeniden başkanlığa seçildi. Koç seçim zaferinin ardından yaptığı ilk açıklamada "Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor" ifadelerini kullandı
Fenerbahçe'de 3'üncü Ali Koç dönemi

Fenerbahçe Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda Ali Koç yeniden başkanlığa seçildi. Ülker Stadı'ndaki kongrede geçerli 26 bin 947 oyun 16 bin 464'ünü alarak başkanlığa seçilen Ali Koç, 3. kez göreve geldi.

Eski başkan Aziz Yıldırım'ı geçerek, kongre üyeleri tarafından yeniden 3 yıllığına göreve getirilen Ali Koç'un yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor:

Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya, Selma Rodopman.

 Ali Koç ile Aziz Yıldırım el ele

 Mevcut başkan Ali Koç ile eski başkan Aziz Yıldırım, seçim sonuçlarının ardından birbirlerini kutladı. Kongrede Ali Koç'un kürsüye gelmesinin ardından Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesindeki isimlerden Savaş Adalet, Ali Koç'la kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından Ali Koç, Aziz Yıldırım ve yönetim listesinde yer alan isimlerin bulunduğu odaya giderek Yıldırım'la bir araya geldi. Yıldırım ve ekibi, Ali Koç'u tebrik etti.

Bu anların görüntüleri stadyumdaki dev ekranlara yansıtılırken tribünlerde yer alan sarı-lacivertliler "İki başkan el ele, hep beraber tribüne." tezahüratları yaptı. Tribünlerin isteğine kayıtsız kalmayan Ali Koç ve Aziz Yıldırım birlikte kürsüye gelerek, taraftarları selamladı.

Ali Koç'u destekleyen taraftarların büyük coşkusu

Ali Koç'u destekleyen Fenerbahçeli taraftarlar, Koç'un yeniden başkanlığa seçilmesini büyük coşkuyla kutladı. Sabah saatlerinden itibaren binlerce sarı-lacivertli taraftar, Ali Koç lehine tezahüratlar yaparken, seçim sonucunun belli olmasının ardından şarkılar, tezahüratlar ve meşalelerle seçim sonucunun mutluluğunu yaşadı.

Başkan Ali Koç da konuşmasının ardından meşale yakarak zaferini kutladı.

Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor

Fenerbahçe'de yeniden başkan seçilen Ali Koç, kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu.

Koç açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

"Güzel, demokratik, heyecanlı, yeri geldiği zaman coşkulu, yeri geldiği zaman gergin bir kongreyi daha tamamladık. 28 bin kongre üyemiz oy kullandı. Bu Fenerbahçe demokrasisi adına büyük bir rekordur. Türkiye'de hiçbir kulüp bu rakamlara yaklaşamıyor. Fenerbahçe büyüklüğünü kongrede de gösterdik. Artık Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor. 

Bundan sonra önümüze bakma zamanıdır. Artık Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor. Başarılara doyacağımız, dünyada Fenerbahçeli olmayan taraftarların da Fenerbahçe'yi izleyeceği, marka değerimizin artacağı, uluslararası başarılarımızı elde edeceğimiz bir dönem başlamaktadır. Artık Fenerbahçe ismini duyduklarında rakiplerimizin korkacağı bir döneme girdik. Hem Türkiye'de hem de yurt dışında. Yarından itibaren hepimiz bu yeni dönemin parçası olalım. Bizler, bugün bu camianın bütün renklerini kucaklamak için buradayız.

Artık Fenerbahçe'nin hocasını, oyuncusunu sosyal medyada çerez etmeyelim. Enerjimizi yıkmak istediğimiz sistem için harcayalım. Riva'da bu akşam sonuçlardan memnun olmayan biri vardır. Ağaçları büyüten gök gürültüleri değil yağmurlardır. Fenerbahçe sağanak yağmuruna herkes hazır olsun. Şimdi sen, ben değil; bizim için, Fenerbahçe için... Yaşa Fenerbahçe, en büyük Fenerbahçe, iyi ki Fenerbahçe"

Köklerimize geri dönelim

Seçim sonucunun kesinleşmesi sonrası Fenerbahçe teknik direktörü Jose Mourinho, Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın birlikte görüldüğü fotoğrafı paylaşarak X hesabından şu sözleri kaydetti: "İşte Fenerbahçe budur. Fenerbahçe bir sevgi cumhuriyetidir. Sevgi ve şefkat olmadan başarılı olamaz. Köklerimize geri dönelim"

İnşallah çok güzel şeyler yaşayacağız

Acun Ilıcalı Fenerbahçe TV'ye yaptığı açıklamada Ali Koç'un seçim zaferini değerlendirdi. Ilıcalı, "Camiamıza hayırlı olsun. İnşallah bundan sonra da güzel şeyleri beraber yaşarız. Mourinho'nun gelişi de dahil bu statta çok güzel şeyler yaşadık. Fenerbahçe taraftarı çok büyük, bu potansiyelin takıma yansıyacağı günleri göreceğiz. İnşallah çok güzel şeyler yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

Küçük yaştan beri sarı lacivert renklere gönlünü verdiğini belirten Ilıcalı, "Fenerbahçe damarlarıma işlemiz. Bu renklere bağlılığım çok farklı" şeklinde konuştu.

Kabus gibi başlayan kongre süreci çok güzel bitti

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'deki başkanlık seçiminin ardından bir paylaşımda bulundu. "Kabus gibi başlayan kongre süreci çok güzel bitti Fenerbahçe'miz için" diyen Dilmen'in, Ali Koç'un başkanlık görevine seçilmesinin ardından yaptığı paylaşım şu şekilde;

"Kabus gibi başlayan kongre süreci çok güzel bitti Fenerbahçe'miz için. Ali Koç başkanımıza, yöneticilerimize, Aziz Yıldırım başkanımıza ve arkadaşlarına, özellikle seçim sonrası Ali Bey'in, Aziz Bey'e gösterdiği saygıdan ve tabii ki taraftarlarımızın maalesef bölünmek üzereyken seçim sonunda iki Başkanımıza gösterdikleri sevgi ve takdirden dolayı teşekkür ederim. Yolumuz açık olsun"

Tebrik mesajları

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Fenerbahçe Spor Kulübünün bugün yapılan olağan genel kurulunda başkanlığa yeniden seçilen Ali Koç ile yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.​​​​​​​

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF): Fenerbahçe A.Ş. Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın ardından başkanlığa seçilen Sayın Ali Koç'u ve yönetim kurulunu tebrik eder, yönetim dönemlerinde başarılar dileriz.

Beşiktaş: Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda başkanlığa seçilen Sayın Ali Y. Koç’u tebrik ediyor; kendisine ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarına görevlerinde başarılar diliyoruz.