15 Nisan 2024, Pazartesi
Haber Giriş: 01.11.2023 21:30 | Son Güncelleme: 01.11.2023 21:40

İngiltere'de federasyondan kulüplere "nehirden denize" uyarısı: Polisin rehberliğine başvuracağız

İngiltere Futbol Federasyonu, Filistin'le ilgili paylaşım yapan futbolcuların "nehirden denize" ifadesini kullanmaması için kulüplere yazı göndereceğini duyurdu. Açıklamada, "Tekrar kullanılması halinde, nasıl karşılık vermemiz gerektiği konusunda polisin rehberliğine başvuracağız" denildi
İngiltere'de federasyondan kulüplere "nehirden denize" uyarısı: Polisin rehberliğine başvuracağız

İngiltere Futbol Federasyonu (The FA), futbolcuların sosyal medya hesaplarında "nehirden denize" ifadesini kullanmaması için kulüplere yazı gönderecek. Federasyonun kulüplere tavsiye kararı, Leicester Cityli futbolcu Hamza Choudhury'nin sonradan sildiği paylaşımında "nehirden denize" ifadesini kullanmasının ardından geldi.

Federasyon kaynaklarının basında yer alan açıklamasında, "Dikkatli bir değerlendirmenin ardından, bu ifadenin birçok kişi için saldırgan olduğu ve futbolcular tarafından sosyal medya paylaşımlarında kullanılmaması gerektiğini belirtmek için tüm kulüplere yazı göndereceğiz" denildi. Açıklamada, "Bu ifadenin bir futbolcu tarafından tekrar kullanılması halinde, nasıl davranmamız ve karşılık vermemiz gerektiği konusunda polisin rehberliğine başvuracağız." ifadesi kullanıldı. Ürdün Nehri ile Akdeniz arasındaki topraklara atıfta bulunan ifade, Filistin'i desteklemek için kullanılıyor.

Kaynak: AA