03 Mart 2024, Pazar
Haber Giriş: 04.06.2023 15:21 | Son Güncelleme: 04.06.2023 15:29

AFAD'dan sel uyarısı: Ankara'da sağanak etkili oluyor

Sağanak yağışın sürdüğü Ankara'daki vatandaşlar için AFAD ani sel ve su baskınlarına karşı uyarıda bulundu. AFAD'dan yapılan açıklamada, "Taşkın riskine karşı dere yataklarından uzak durulması gerektiğini önemle hatırlatıyoruz" ifadeleri kullanıldı
AFAD'dan sel uyarısı: Ankara'da sağanak etkili oluyor

Ankara'da sağanak etkili oluyor. Kentte öğle saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Araçlar biriken sular nedeniyle ilerlemekte güçlük çekerken Dikmen'in bazı bölgelerinde kuvvetli sağanak nedeniyle yollara toprak ve taşlar sürüklendi. 

Belediye ekipleri metro girişlerinde olası su baskınlarının önlenmesi amacıyla tedbir aldı. Yağışa cadde ve sokaklarda hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı alanlarda sağanağın durmasını bekledi.

Akşam saatlerine kadar sürecek

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da Ankara'da yerel gök gürültülü sağanağın akşam saatlerine kadar devam etmesinin beklendiği belirtildi. Paylaşımda, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması, taşkın riskine karşı dere yataklarından uzak durulması uyarılarında bulunuldu.

Kaynak: AA