17 Nisan 2024, Çarşamba
Haber Giriş: 28.05.2023 15:39 | Son Güncelleme: 28.05.2023 15:51

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da oyunu kullandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oyunu Adana'da kullandı
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da oyunu kullandı

Mezun olduğu Seyhan ilçesindeki Lütfiye Kısacık İlkokulu'na gelen Çelik, oyunu 1066 numaralı sandıkta kullandı. Çelik, çıkışta gazetecilere, memlekette huzur, güven içerisinde demokrasinin gücünü göstererek bir kere daha sandığa gittiklerini söyledi. 

Gezdiği okullarda gayet huzurlu bir biçimde vatandaşların oylarını kullandığını aktaran Çelik, "Türkiye, bir kere daha büyük bir demokrasi sınavını bütün gücünü göstererek veriyor. Tabii ikinci tur seçimler Türkiye'nin ilk defa deneyimlediği seçimler. O bakımdan bir rehavete kapılmaması yönünde, hepimiz buna dikkat çekiyoruz" ifadelerini kullandı.  

"Herkes sandığa gitmeli" diyen Çelik, "Nasıl ki ilk turda bütün dünyaya katılım oranıyla demokrasimizin gücünü, huzur ve güven içerisinde ve güvenilir seçimler yapabildiğimizi gösterdik. Bu ülkemizin en büyük zenginliğidir, kazanımıdır. Huzur ve güven içerisinde, güvenilir bir ortamda güvenilir mekanizmalarla seçim yapıyoruz. Önemli olan burada herkesin sandığa gidip oyunu kullanması, demokrasimize sahip çıkması, demokrasimize güç ve nefes vermesidir" diye konuştu. Çelik, neticenin bütün memleket için hayırlı olmasını dileyerek, herkesi oy kullanmayana ve demokrasiye güç vermeye davet etti.